Wiosenne zawody pływackie w Giżycku

W weekend 8–9 marca 2017 r. odbyły się XIV Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Te coroczne zawody cieszą się dużym zainteresowaniem i umożliwiają rywalizację klubom z różnych województw.

Zdjęcie grupowe

W tym roku udział wzięło 382 zawodników z 35 klubów. UKS Batory był reprezentowany przez 17 pływaków. Zawodnicy z naszego klubu co roku z utęsknieniem czekają na starty w Giżycku, uważają je za wyjątkowo szczęśliwe. I trzeba przyznać, że mają rację.

W trakcie 2 dni zawodów pływacy rywalizowali w maksymalnie 4 konkurencjach. UKS Batory zdobył w tym czasie 16 medali: 4 złote, 7 srebrnych oraz 5 brązowych. Aż połowa z nich spoczęła na szyjach naszych dwóch młodych „weteranów”: Oskara Kondrata i Oskara Kochanowicza. Chłopcy nie pozostawiają żadnych złudzeń rywalom. Pierwszy z Oskarów zdobył 2 złote (100m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym) i 2 srebrne krążki (50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym). Udowodnił tym samym swoją wszechstronność i zajął drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej swojego rocznika. Delikatnie tylko ustąpił mu nasz sprinter Oskar Kochanowicz: 2 złote medale na 50 i 100m stylem dowolnym, srebro na 100m stylem klasycznym i brąz na 50m, także klasykiem. Zajął tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej swojego rocznika.

Tradycyjnie z dobrej strony pokazały się nasze “weteranki”. Aż 3 medale zdobyła nasza najstarsza zawodniczka Oliwia Zubrzycka. 2 srebrne krążki na dystansach 400m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym a także brąz na dystansie 200m stylem dowolnym. Ola Kaźmierczak zdobyła 2 brązowe medale w konkurencjach dowolnych – na 100 i 400 metrów, ponownie prezentując swoją niezwykłą wytrzymałość. Po jednym medalu zdobyły Julia Oleńska (srebro na 50m stylem dowolnym) oraz nasze młode zawodniczki Maja Zubrzycka (srebro na 50m motylem) i Oliwia Awdziej (brąz na 50m motylem).

Słowa uznania należą się pozostałym zawodnikom: Magdalenie Ciuchno, Weronice Bergiel, Wiktorii Kunda, Idze Białous, Natalii Szumiło, Julii Miejłuk, Dominice Kieda, Szymonowi Mucuś, Mateuszowi Czarnowicz oraz Konradowi Zielenkiewicz. Ich zaangażowanie, zarówno na treningach jak i na zawodach, przekłada się na coraz lepsze wyniki ich samych oraz ich kolegów i koleżanek z naszego klubu. Podziękowania należą się też rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i opiekę nad młodymi pływakami.

UKS Batory


Zobacz również

Skip to content