5 medali szachistów LUKS Orient Sokółka

Zdjęcie grupowe

21 reprezentantów LUKS Orient Sokółka rywalizowało z powodzeniem na szachownicach w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego LZS w szachach szybkich, które odbyły się 9 kwietnia 2017 r. w Danówku.

Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach A – rocznik 2003 i starsi i B – 2004 i młodsi, z podziałem na podgrupy ze względu na płeć i wiek do lat 7, 10, 13, 16 i seniorzy. 135 zawodników miało do rozegrania 9 rund w tempie 15 minut. Szachiści z Sokółki wypadli w zawodach bardzo dobrze i zdobyli 5 medali.

Aleksandra Stupak (Dz 7) – zdobyła złoty medal, Patrycja Hapoń (Dz 7) – srebrny, Karina Miron (Dz 16) – srebrny, Norbert Kopeć (Ch 16) – srebrny, Adrian Pieszko (Ch 7) – brązowy.

Puchar dla najmłodszego zawodnika wśród chłopców otrzymał Jan Mudrewicz.

Klub z Sokółki reprezentowali również: Jerzy Obuchowicz, Robert Górka (obaj Grupa A),  Bartosz Stupak, Weronika Lisowska, Piotr Hapoń, Iga Miron, Gabriela Hapoń, Zuzanna Grygorczuk, Nicolas Wierzbicki,  Kornel Woronko, Jan Giełażyn, Łukasz Szydłowski, Ewa Mudrewicz, Dominika Górka, Filip Górka (Grupa B).

Za sukcesy zawodników odpowiadają: Instruktor FIDE Tomasz Kozłowski, Karol Milewski, Kacper Widelski oraz Wojciech Miakisz.

Organizatorzy oprócz pucharów, medali i nagród dla najlepszych, zadbali o upominki i poczęstunek dla wszystkich zawodników.  Po zmaganiach przy szachownicy, liczna grupa zawodników z rodzicami spędziła czas na aktywnym wypoczynku w „Krainie Krasnoludków”, przy kiełbasce z ogniska, jeżdżąc na kucykach, jak też pływając na tratwie.

LUKS Orient Sokółka dziękuje Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko i Powiatowi Sokólskiemu za dofinansowanie naszego autokarowego wyjazdu. Klub pokrył koszty wpisowego i część kosztów transportu. Rodzicom należą się podziękowania za opiekę, doping i zdjęcia.

Linki do turnieju:
Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2084/results.html?l=pl&tb=10_
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_2083/index.html?l=pl

Autorzy zdjęć: T. Giełażyn, M. Szydłowska, A. Wierzbicka, K. Woronko, J. Stupak

Prezes LUKS Orient
Wojciech Zajkowski

Skip to content