Pokonując ograniczenia

Barbara Sawicka

6 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbył się wernisaż prac Barbary Sawickiej ph. “Pokonując ograniczenia”.

Barbara Sawicka od zawsze miała tzw. „ciągoty” artystyczne. Niekoniecznie wyrażało się to w malowaniu obrazów. Spełniała się artystycznie wyszywając obrazy i układając bukiety z suchych kwiatów. Surowce do tworzenia prac uzyskuje głównie ze swojej działki, wycieczek do lasu, na łąki i jeziora. Tworząc obraz łączy różne elementy: kwiaty, kamienie, trawy, tkaniny na wcześniej przygotowanym malarsko podłożu.

Obecna wystawa jest konsekwencją pewnego przypadku, który wydarzył się w czasie jej pobytu w Krajowym Ośrodku dla Chorych na SM w Dąbku. Z okazji XX-lecia ośrodka dyrektor poprosił uczestników o wykonanie prac, które potem trafiły na licytację na rzecz ośrodka. Ponieważ pani Barbara zawsze do Dąbka brała ze sobą suche kwiaty, wykonała kompozycję z tychże kwiatów w formie obrazu. Praca spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, który dodał jej energii i pewności siebie, a z czasem chęć tworzenia przerodziła się w pasję. Po dziś dzień w ośrodku w Dąbku wiszą na ścianie obrazy pani Barbary.

Wystawę można oglądać do końca kwietnia 2017 r. w godzinach pracy biblioteki.

Autor zdjęć: Jarosław Sawoń

KB

Skip to content