Podsumowanie żeglarskiego roku

W tym roku żeglarze z Klubu Żeglarskiego “ŻAGIEL” Sokółka brali udział w 14 zawodach żeglarskich. Regatowcy przejechali i przepłynęli setki kilometrów.

Wyniki z sezonu żeglarskiego 2016 przedstawiają się następująco:

Żagle

EDYCJA PUCHARU POLSKI KLASY OMEGA:
– Regaty o Puchar Burmistrza Augustowa – 04-05.06.2016r.
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk. – VIII miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Karolina Żemojtuk, Cezary Sidor. XVIII miejsce
– Żeglarskie Mistrzostwa Warszawy – Nieporęt – 03-04.09.2016r.
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – miejsce XIII
“PERI” – jako załogantka reprezentowała nasz klub Katarzyna Czarniecka z dzielnym żeglarzem Andrzejem “Jołką” oraz nową koleżanką z Zegrza – XIV miejsce.

EDYCJA PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH:
– Nord Cup w Gdańsku – Górki Zachodnie – 02-03.07.2016r.
Klasa Żagle 500:
“Agi-Bu” – Maciej Bufal, Katarzyna Czarniecka- I miejsce

– Augustów CUP 2016 – 06-07.08.2016r.
Klasa Żagle 500:
“Agi-Bu” – Maciej Bufal, Katarzyna Czarniecka – I miejsce
Klasa Omega Standard:
“A-037” – Wojtek Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – II miejsce
“Czarna Perła”- Zbigniew Czarniecki, Bartosz Czarniecki, Karol Dechnik – III miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Paweł Bronowicz, Cezary Sidor – IV miejsce

– Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki – 21-22.05.2016r.
Klasa Omega Standard:
“A-037” Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Karol Dechnik – VI miejsce
“Elm@” Zbigniew Czarniecki, Tomasz Lewosz, Paweł Bronowicz – IX miejsce
“Biała Perła” Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Antoni Brzeziński – X miejsce
“Czarna Perła” Jarosław Kułak, Marek Obrembalski, Patrycja Urban – XI miejsce

-XXXIII Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego – 02-03.07.2016r.
1 dzień:
Klasa Omega:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Bartosz Czarniecki – II miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – VI miejsce
“Elm@” – Marek Lewosz, Zbigniew Czarniecki, Ryszard Bronowicz – V miejsce
Czarter: “Alfa” – Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Patrycja Urban – VII miejsce
2 dzień:
Klasa Open:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Bartosz Czarniecki – V miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – VII miejsce
“Elm@” – Marek Lewosz, Zbigniew Czarniecki, Ryszard Bronowicz – VIII miejsce
Czarter: “Alfa” – Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Patrycja Urban – XI miejsce

– Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego “HAŃCZA” – 17.07.2016r.
Klasa Omega Standard:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – III miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Patrycja Urban – VIII miejsce

– XI edycji Pucharu Wójta Gminy Suwałki w Starym Folwarku nad Jeziorem Wigry – 13.08.2016r.
Klasa Omega Standard:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Bartosz Czarniecki, Tomasz Czarniecki – II miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Paweł Bronowicz – IX miejsce

– XXIV Regaty Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego – 15.08.2016r.
Klasa Omega Standard:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – II miejsce
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Paweł Bronowicz – IX miejsce

– XIX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. “FORTE” S.A. – 27-28.08.2016r.
Omega Standard:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Adam Grygoruk – miejsce III
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – XV miejsce
“PERI” – jako załogantka reprezentowała nasz klub Katarzyna Czarniecka z dzielnymi żeglarzami: Andrzejem i Maćkiem. – X miejsce
Bieg samotników: Wojciech Dziurdź – III miejsce, Przemysław Brzeziński XII.

– LX Wstęgę Jeziora Wigry – 04.09.2016r.
Klasa Omega Standard:
Nasz klub reprezentowała załoga w składzie: Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Paweł Bronowicz – VII miejsce.

– Żeglarskie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Zalew Siemianówka.
Klasa Omega Standard:
“A-037” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – IV miejsce
“Elm@” – Marek Lewosz, Ryszard Bronowicz, Zbigniew Czarniecki – VI miejsce

– Wewnętrzne Regaty o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego “ŻAGIEL” Sokółka w Augustowie – 01.10.2016r.
Omega Standard:
I miejsce – Adam Dziurdź, Karolina Bronowicz, Paweł Bronowicz
III miejsce – Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor
IV miejsce – Antoni Brzeziński, Tomasz Lewosz, Adam Grygoruk
V miejsce – Przemysław Lewosz, Marek Lewosz, Wojciech Dziurdź

– Regaty o Puchar Prezes Wodnego Klubu PTTK w Augustowie – 08.10.2016r.
“Czarna Perła” – Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – I miejsce.
“FELER” – Daniel Wadejko w załodze u Maćka i Uli z Białegostoku – II miejsce.
“Biała Perła” – Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz – III miesjce.
“AKWA” – Patrycja Urban w załodze u Niuńka i Kuby z Augustowa – IV miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!
AHOJ!

KŻ Żagiel

Skip to content