Zimowy obóz narciarski w Czechach

Na początku grudnia 2016 r. 52 osobowa grupa narciarzy biegowych i trenerów z Białegostoku, Supraśla, Starej Kamionki i Malawicz Dolnych uczestniczyło w zimowym obozie szkoleniowym w Pecu pod górą Śnieżką w Czechach. Nasza reprezentacja składała się z ośmiu dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat, oraz trenera Piotra Zaręby.

Narciarzom i w tym roku dopisały warunki śniegowe, grubość pokrywy śnieżnej wynosiła ok. 20-30 cm. Uczestnicy obozu mogli korzystać z wielu tras narciarskich do stylu klasycznego i łyżwowego. Trening wysokogórski na wysokości 1290 m n.p.m. w specyficznym mikroklimacie Czarnej Góry pozytywnie wpływał na wydolność fizyczną młodych sportowców, którzy pokonali łącznie ponad 165 km. Liczne długie podbiegi oraz strome zjazdy umożliwiały narciarzom pokonywanie własnych słabości. Oprócz wyczerpujących kilkugodzinnych treningów w zmiennych warunkach pogodowych (mróz, deszcz, mgła, wiatr, słońce, lód) zawodnicy mogli skorzystać również z basenu oraz licznych atrakcji hotelowych. Dziesięciodniowy pobyt na zgrupowaniu dzieciom umilała codzienna “odrabianka”. Narciarze w trakcie pobytu na obozie poznawali czeską kulturę, zwyczaje i specyficzną kuchnię.

Ciężka praca wykonana na zimowym obozie szkoleniowym będzie miała ogromny wpływ na formę młodych zawodników w nadchodzącym sezonie narciarskim.

Wyjazd na obóz narciarski możliwy był m.in. dzięki uzyskaniu dotacji ze Starostwa Powiatowego w Sokółce, Urzędu Miejskiego w Sokółce oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Piotr Zaręba


Zobacz również

Skip to content