Świadomi rodzice = szczęśliwa rodzina

W ramach realizacji projektu „Świadomi rodzice = szczęśliwa rodzina” w dniu 10 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyło się spotkanie z Panem Arturem Brzezińskim, psychoterapeutą, pracownikiem Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji Integra oraz w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

Artur Brzeziński

„Jak mądrze dbać o swoje dzieci?” to temat spotkania z rodzicami. Podczas warsztatów prowadzący podkreślił, że bycie rodzicem to jedna z najważniejszych ról życiowych – angażuje cały czas i siły, dając przy tym ogrom satysfakcji.

Po co warto czasem wyjechać daleko od rodziny? Dlaczego słuchanie ma czasem przewagę nad mówieniem? Co tracimy spodziewając się najgorszego? Jakie korzyści przynosi przytulanie? Kiedy nie warto pomagać dziecku? Jak reagować, gdy dziecko płacze? Dlaczego lepiej chwalić niż ganić? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali rodzice biorący bardzo aktywnie udział w dyskusji, chętnie wymieniając się doświadczeniami dotyczącymi wychowania dzieci i przykładami ze swojego codziennego życia.

Pani Dorota Maliszewska i pani Beata Piktel zapoznały rodziców z metodami terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. Zebrani obejrzeli prezentację, w trakcie której zostały omówione nowe metody terapii, które będą stosowane od stycznia w szkole. Po warsztatach tradycyjnie już rodzice, nauczyciele kontynuowali spotkanie przy herbacie, kawie i słodkim poczęstunku.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Q pomocy oraz Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce, przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Sokółce.

Stowarzyszenie Q pomocy


Zobacz również

Skip to content