MasterChef w Szkole Podstawowej w Boguszach

9 listopada 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Boguszach mieli okazję wykazać się swoim talentem kulinarnym, biorąc udział w szkolnej edycji konkursu MasterChef.

Konkurs MasterChef w Boguszach

Do konkursowych zmagań przystąpiło 12 młodych „kucharzy”, którzy w ciągu 30 minut musieli nie tylko wykonać zdrowe przekąski, ale również estetycznie je podać. Walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu oceniało jury w składzie: pani Barbara Grynczel i pani Anna Szebiotko z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Sokółce oraz dyrektor szkoły pani Bożena Dykiel.

Pomysłów na zdrowy posiłek było wiele: sałatki owocowe i warzywne, tortille, jajka faszerowane szynką i warzywami, nadziewane papryki i pomidory, kolorowe kanapki.

Podczas gdy uczestnicy konkursu byli zajęci przygotowywaniem potraw, pozostali uczniowie mogli wysłuchać ciekawej prelekcji pani Barbary Grynczel na temat prawidłowego odżywiania oraz znaczenia poszczególnych składników odżywczych w zdrowej diecie.

Jury miało duży problem z wytypowaniem zwycięzców, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dużą wiedzą kulinarną. Oceniający byli pod wrażeniem kreatywności miłośników zdrowego gotowania. Tytuł MasterChefa i puchar zdobyła Martyna Ciuchno z kl.VI, dzięki pysznej sałatce podanej w bardzo profesjonalny sposób. Pozostali uczestnicy  otrzymali książki o tematyce kulinarnej i dyplomy.

W dniu poprzedzającym konkurs, czyli 8 listopada, uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii „Śniadanie daje moc”. Wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali zdrowy i pożywny  posiłek, nabywając w ten sposób ważne w codziennym życiu praktyczne umiejętności.

MasterChef to jedno z działań  realizowanych w szkole w ramach programu profilaktycznego pt. „Mój wybór – odżywiam się zdrowo i tańczę”, którego celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Jego koordynatorem jest pani Justyna Kondrat. Ważnym  elementem tego programu jest wskazywanie uczniom alternatywnych metod spędzania wolnego czasu. Dzięki środkom otrzymanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, uczniowie mogą dwa razy w tygodniu uczestniczyć w nauce zumby, którą prowadzi  instruktorka tańca pani Anna Kuklicz. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy odkryli, że wolny czas można spędzać przyjemnie z dala od komputera i telewizora.

SP w Boguszach

 


Zobacz również

Skip to content