Wizyta delegacji z Wielkopolski

We wtorek 8 listopada 2016 roku grupa samorządowców z Wielkopolski odwiedziła Sokólszczyznę. Grupa przyjechała do naszej gminy na zaproszenie Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej. Wśród gości byli m.in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Zdjęcie grupowe

Grupa odwiedziła Sokólszczyznę w ramach wizyty studyjnej. W trakcie spotkania z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską oraz Zastępcą Burmistrza Sokółki Adamem Kowalczukiem i Kierownikiem Wydziału Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Urzędu Miejskiego w Sokółce Piotrem Romanowiczem, samorządowcy z Wielkopolski rozmawiali o inwestycjach zrealizowanych w sokólskiej gminie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, oświacie, turystyce  i rolnictwie.

Goście mieli okazję spróbować kuchni regionalnej. W programie wizyty znalazło się zwiedzanie kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce, Muzeum Ziemi Sokólskiej  oraz meczetu w Bohonikach. Grupa odwiedziła też drogowe przejście graniczne z Białorusią w Kuźnicy.

Razem w latach 2005-2015 Gmina Sokółka zrealizowała 11 projektów.

Wartość projektów ogółem 4 849 330 zł

Wartość dofinansowania z UE 2 742 801 zł

Realizowane projekty:

– 3 kluby wiejskie (St. Kamionka, N. Rozedranka, Janowszczyzna)

– 5 obiektów sportowo-rekreacyjnych z placami zabaw (Geniusze, St. Kamionka, Malawicze Dolne, Bogusze)

– 3 place zabaw (Igryły, Sokółka, St. Kamionka)

– 1 infrastruktura do obsługi ruchu turystycznego (6 wiat, 8 tablic ze stojakami na rowery w 8 miejscowościach)

– 2 wodociągi wiejskie

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content