Bezpieczeństwo pierwszaków na drodze

Nie tak dawno rozpoczął się nowy rok szkolny, więc droga do szkoły i z powrotem stała się codziennym elementem w życiu każdego ucznia. Aby dzieci bezpiecznie poruszały się w ruchu drogowym, spółka Celsium, która zajmuje się w Sokółce produkcją ciepła, już po raz trzeci przeprowadziła akcję edukacyjną “Bezpieczeństwo pierwszej klasy”.

Przedstawiciele Celsium odwiedzili w sumie 90 pierwszoklasistów we wszystkich sokólskich szkołach podstawowych. Podczas spotkań maluchy dowiedziały się jak zachowywać ostrożność w drodze do szkoły, jak korzystać z przejścia dla pieszych i jak ważne dla bezpieczeństwa są elementy odblaskowe.

Dzieci z prezentami

Według statystyk Komendy Głównej Policji, najwięcej wypadków powstaje w obszarze zabudowanym na prostym odcinku, poprzez nieostrożne wejście pieszego na jezdnię. Oczywiście takim niebezpiecznym zdarzeniom towarzyszy często nadmierna prędkość samochodów. Najwięcej zagrożeń policja odnotowuje w miesiącach jesiennych i jest to zjawisko obserwowane od wielu lat. W tym okresie pogarszają się warunki atmosferyczne oraz drogowe, wcześnie zapada zmrok. Dochodzi przede wszystkim do potrąceń pieszych, którzy stają się gorzej widoczni.

Dzieci zaczęły właśnie nowy rok szkolny i edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna – wyjaśniła Dagmara Nowak-Trochimiuk, kierownik biura Celsium. Po wysłuchaniu cennych informacji, dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe, dzięki którym będą dobrze widoczne i bezpieczne na drodze oraz kolorowe plany lekcji, przypominające o zachowaniu ostrożności na drodze.

Agnieszka Plaskota

Skip to content