Wybory Samorządu Szkolnego w ZSI

7 października 2016 r. w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W tym roku szkolnym było czterech kandydatów: Anna Jarosz z kl. 3a oraz Patrycja Szuszkiewicz, Jakub Łowczecki i Krystian Kuklicz z kl. 3b.

Debata wyborcza w ZSI

Tegoroczne wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Prezentacja kandydatów składała się z trzech elementów: przedstawienia sylwetek i planów wyborczych, pytań publiczności do kandydatów i krótkiej debaty. Wraz z końcem prezentacji ogłoszono ciszę wyborczą, trwającą do poniedziałku 10 października. Tego dnia w godz. 8-12 odbyło się głosowanie według utworzonego wcześniej harmonogramu. W głosowaniu wzięła udział cała społeczność szkolna – od oddziału przedszkolnego po gimnazjum.

Wybory wygrała, z dwukrotną przewagą głosów, Patrycja Szuszkiewicz z kl. 3b. Pozostali kandydaci weszli w skład tegorocznego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Integracyjnych w Sokółce. Przebieg kampanii i głosowania koordynowali opiekunowie Samorządu – pani Elżbieta Konieczko oraz pan Krzysztof Andrzejewski.

Krzysztof Andrzejewski

Skip to content