Tabliczka mnożenia to dla nich fraszka!

30 września 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce po raz drugi wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Grupa uczniów

Była to szósta edycja, do udziały w której zarejestrowało się 2977 szkół z całej Polski. Celem tej akcji edukacyjnej jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie/nauki tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Od początku września dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia poprzez gry dydaktyczne i rozwiązywanie łamigłówek, a na koniec wszyscy uczniowie z klas III–VI zdawali egzamin.

Potwierdzeniem bezbłędnego rozwiązania testu był imienny Certyfikat/Legitymacja uzyskania tytułu EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

W piątek, 30 września, wszystkie dzieci wspaniale bawiły podczas konkurencji wymagających znajomości tabliczki mnożenia. Starsi uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością wykonywania mnożenia dużych liczb. Na wstępie wszyscy uczyli się piosenki
pt. „Szkolna tabliczka mnożenia” a następnie rozegrano indywidualny turniej wiedzowy. Największą atrakcją była zespołowa gra planszowa wykonana przez nauczycielkę matematyki Joannę Gejdel i uczniów klasy szóstej. Nawet uczniowie z klasy I i II wzięli czynny udział
w zabawie przez co zobaczyli, że nauka może być fajna i wesoła. W nagrodę, wszyscy uczestnicy otrzymali „Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Przygotowując się do obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz podczas zajęć w tym dniu panie wykorzystały własne pomysły oraz propozycje gier
ze strony internetowej organizatora głównego WKM RACHMISTRZ oraz ze stron: gwo.pl, matlandia.pl, superkid.pl.

Szkolnymi koordynatorkami akcji były: p. Joanna Gejdel (nauczycielka matematyki) oraz p. Grażyna Kamińska (wychowawczyni klasy III). Do zabawy edukacyjnej przyłączyła się również p. Katarzyna Rabiczko (wychowawczyni klasy I i II).

SP w Starej Kamionce

Skip to content