Spotkanie z Tomaszem Szwedem

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem.

Tomasz Szwed

Pan Tomasz Szwed jest znanym kompozytorem, piosenkarzem country i folk, psychoterapeutą, członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest też autorem książek dla dzieci:
– Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce,
– Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce,
– Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce ,
– Wiosna w Klinice Małych Zwierząt  w Leśnej Górce.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIIe Szkoły Podstawowej nr 1 z paniami Jolantą Gabiniewicz i Agnieszką Górską oraz uczniowie klasy IIIc Zespołu Szkół Integracyjnych z wychowawcami Anną Matuk i Moniką Majorek.

Rozpoczynając spotkanie gość zaskoczył młodych uczestników niekonwencjonalnym powitaniem, które zapożyczył od swoich książkowych bohaterów, czyli słowami “Chwała zielonym lasom!”. Na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć “I czystej wodzie chwała!”, co skwapliwie wszyscy uczynili.

Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Ważnym elementem spotkania były muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu uczniowie, wykonując razem z nim wpadający w ucho utwór pt. ,,Panie bobrze” oraz  ,,Ptasią piosenkę”.

Były także różne wesołe zabawy  m.in. ,,Łap kolory” i ,,Łap piórka” (odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście i zabawy ruchowe z piórami ptaków). W nagrodę Pan Tomasz obdarował dzieci naklejkami z wesołymi zwierzakami. Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz otrzymać jego autograf.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W imieniu Biblioteki Publicznej w Sokółce serdecznie dziękujemy Książnicy Podlaskiej im. Ł Górnickiego w Białymstoku za umożliwienie  uczestnictwa w ciekawym spotkaniu autorskim.

(KB)


Zobacz również

Skip to content