Podsumowanie sezonu w UKS Omega

W sobotę 2 lipca 2016 r. odbyło się spotkanie rodziców i zawodników UKS Omega podsumowujące sezon pływacki 2015/16. Było ono jednocześnie zakończeniem realizacji projektu „Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych” dofinansowanego przez Fundację PZU. Pływacy UKS Omega reprezentowali Sokółkę w 17 imprezach pływackich i przywieźli z nich 240 medali!

Zdjęcie grupowe

Na początku spotkania  trenerzy Konrad Stackiewicz i Rafał Firs podziękowali wszystkim rodzicom za zaangażowanie w działalność na rzecz klubu. Następnie podsumowali starty swoich podopiecznych, wręczyli wszystkim zawodnikom nowe koszulki i czepki klubowe. Zostały również rozdysponowane nagrody przyznane klubowi przez Gminną Radę Sportu i Burmistrza Sokółki. Nagrody w formie bonów do wykorzystania w specjalistycznym sklepie pływackim otrzymali najlepsi zawodnicy UKS Omega.

Największe sukcesy zawodników Omegi w sezonie 2015/16:

  1. VI. miejsce w Polsce Agnieszki Ancypo na 100m stylem dowolnym podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików -13 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim w czerwcu br. Agnieszka ustanowiła w tym sezonie również rekordy województwa podlaskiego na 100m i 50m stylem grzbietowym. W bieżącym roku otrzymała powołanie do kadry województwa podlaskiego młodzików w pływaniu.
  2. 11 zawodników UKS Omega jest aktualnymi Mistrzami /złotymi medalistami/ Województwa Podlaskiego w Pływaniu: Aleksandra Rogowicz, Konrad Rećko, Gabriela Czarnowicz, Gabriela Poczobutt Odlanicka, Agnieszka Ancypo, Eryk Michałowski, Zuzanna Rogowicz, Daniel Mrozowicz, Justyna Łopatecka, Iga Kuklicz, Oliwia Radel.
  3. W sezonie 2015/16 pływacy Omegi po raz pierwszy wzięli udział w cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich „Od Młodzika do Olimpijczyka” w Warszawie. Po 5 zawodach eliminacyjnych wszyscy zawodnicy /9 osób/ dostali się do finałów. Czwórka z nich została wyróżniona w klasyfikacji generalnej: Rocznik 2002: II miejsce Gabriela Czarnowicz, V miejsce Gabriela Poczobutt Odlanicka, V miejsce Konrad Rećko. Rocznik 2003: III miejsce Agnieszka Ancypo.
  4. W I rundzie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Olsztynie w marcu br. zdobyli 9 medali: 4 medale Agnieszka Ancypo /złoto i trzy brązy/, srebro i brąz Eryk Michałowski, srebrny medal Zuzanna Rogowicz oraz 2 medale sztafety mieszanej: brązowy na dystansie 4×50 m stylem dowolnym i srebrny na 4x50m stylem zmiennym (A. Ancypo, J. Sołoniewicz, E. Michałowski, S. Karpowicz) – są to pierwsze medale sztafety na tak ważnej imprezie.
  5. Na Ogólnopolskich Zawodach Dzieci 10-11 -letnich w maju br. w Michałowie świetne występy zanotowały Oliwia Radel i Iga Kuklicz, które zdobyły po dwa medale /srebro i brąz/.
  6. W 2016 r. 17 osób z klubu otrzymało stypendia Burmistrza Sokółki za swoje osiągnięcia sportowe.

UKS Omega

Skip to content