VII Szkolny Festiwal Talentów w ZSI

31 maja 2016 r. w Zespole Szkół integracyjnych w Sokółce miał miejsce VII Szkolny Festiwal Talentów. Festiwal Talentów jest cykliczną imprezą organizowaną z myślą o wszelakich talentach, jakie drzemią w naszych uczniach: muzycznych, tanecznych, sportowych, kulinarnych oraz wszystkich pozostałych.

Talenty 2016

Każdy, kto zechce zaprezentować na scenie swoje wybitne umiejętności, może to zrobić. Dlatego za każdym razem występy są ciekawe i różnorodne. Prezentują się całe klasy, soliści, zespoły. W tym roku mogliśmy podziwiać wybitnych piosenkarzy, tancerzy , muzyków , ale także karateków, mistrzów w boksie,  mistrza w kręceniu hula-hop oraz primabalerinę. Po raz pierwszy na scenie zagościł „Cups song”. Na Festiwalu  zaprezentowały się grupy taneczne „Kadryl” i TANMUZ”.

Co roku zapraszamy Gwiazdę Festiwalu. W tym roku gościliśmy grupę akrobatyczną CYRKPLOZJA z Salezjańskiego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego im św. Jana Bosko w Różanymstoku. Osobą prowadzącą grupę jest nasza absolwentka  – talent nie tylko artystyczny, ale także pedagogiczny – Ania Wojszel (z domu Wąsowicz). Serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszego Festiwalu i wspaniały występ!

Gwiazdą Festiwalu był także absolwent naszej szkoły – Michał Gieniusz – pracownik Sokólskiego Ośrodka Kultury. Pan Michał porwał całą publiczność do tańca śpiewając znane przeboje.

Duża grupa naszych uczniów zaprezentowała się w talentach kulinarnych, a raczej cukierniczych. Przepyszne i niezwykle dekoracyjne ciasta, ciasteczka, babeczki , bezy i  wspaniały tort oraz sympatyczny jeż! Wyroby te były sprzedawane a dochód jest przeznaczony na zakup karmy dla psów w sokólskim schronisku. Tort i jeżyk zostały  przekazany naszym Gwiazdom Festiwalu jako podziękowanie za wspaniałe występy.

Tak wspaniałą imprezę przygotowali nasi nauczyciele: Elżbieta Borowska, Barbara Olszewska, Grażyna Małachwiej, Justyna Horsztyńska –Szerejko, Marzena Wysocka, Dorota Romanowicz, Katarzyna Bykowicz i Ireneusz Panasewicz. Pani Małgorzata Szuchnicka uwieczniła wszystko swoim aparatem fotograficznym – z pewnością zdjęcia będą wspaniałą pamiątką! Pan Krzysztof Andrzejewska sfilmował poszczególne występy.  Nasi uczniowie: Ola, Ala, Paula, Weronika, Maciek i Paweł prowadzili całą imprezę.  Gratulacje i serdeczne podziękowania!

Dziękujemy także Panu Zbigniewowi Dębko, Dyrektorowi Sokólskiego Ośrodka Kultury za pomoc w postaci użyczenia sprzętu nagłaśniającego oraz za wspaniałych pracowników – Panów Michała Geniusza i Marka Kułaka, którzy wspierali nas jako dźwiękowcy.

Gorące podziękowania sponsorom Festiwalu – Radzie Rodziców, PZU S.A. oddz. Białystok, Jaskółka Sp. z o.o. Sokółka, STEELER Marcin Piasecki.

M. Andrzejewska

Skip to content