Sukcesy UKS „Omega” na zawodach w Warszawie

Na podium w Warszawie

W sobotę 21 listopada w Warszawie na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Śródmieście odbyły się drugie z cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich “Od młodzika do olimpijczyka”. W sportowej rywalizacji wzięli udział zawodnicy z 31 klubów z całego kraju, w tym 9 zawodników UKS Omega Sokółka z roczników 2002 i 2003.

Nasi zawodnicy po raz pierwszy biorą udział w całym cyklu zawodów, na który składa się pięć imprez eliminacyjnych i zawody finałowe w czerwcu 2016 r. Są to największe w kraju zawody tego typu. Dzięki udziałowi w takich imprezach pływacy UKS Omega mają możliwość rywalizacji z najlepszymi pływakami w kraju. Z uwagi na dużą ilość zawodników, nagradzanych dyplomami jest 6 najlepszych, trójka pierwszych otrzymuje medale.

Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Firsa zaprezentowali się znakomicie i przywieźli cztery medale, zajęli punktowane miejsca , pobili rekordy klubu oraz rekordy życiowe.

W roczniku 2003 wspaniałe przygotowanie potwierdziła Agnieszka Ancypo zdobywając dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Nasza zawodniczka w wyścigu na 100m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord klubu /zabrakło jej 0,1s do pobicia rekordu województwa podlaskiego/. W tym samym roczniku punktowane miejsca zajął Eryk Michałowski, który był 4. na dystansie 200m stylem zmiennym oraz 5. na 100m stylem dowolnym. Bardzo dobry start odnotował Szymon Karpowicz. Był on 6. na 100m stylem klasycznym. Pozostali zawodnicy z rocznika 2003 zaprezentowali się bardzo dobrze na tle wysokiej konkurencji: Julia Sołoniewicz zajęła 20. miejsce na 100m stylem klasycznym, Maja Garkowska była 24. na 100m stylem klasycznym.

W roczniku 2002 brylowała Gabriela Czarnowicz. Nasza zawodniczka zdobyła złoty medal na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz srebrny w wyścigu na 200m stylem zmiennym. Najlepiej z chłopców z tego rocznika wypadł Konrad Rećko, który ustanowił dwa nowe rekordy klubu. Konrad zajął 4. miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym, był też 8. na 100m stylem dowolnym. Świetnie zaprezentowali się nasi żabkarze – Kacper Gudalewski i Gabrysia Poczobutt Odlanicka na dystansie na 100m klasykiem. Kacper zajął wysokie 6. miejsce, Gabrysia zaś była 7.

W klasyfikacji medalowej tej rundy zawodów Omega zajęła wysokie 6. miejsce. Udział pływaków w tej imprezie był możliwy, dzięki udziale w projekcie „Płyniemy po zdrowie – organizacja zajęć pozalekcyjnych i udział w zawodach pływackich” finansowanym przez Fundację PZU.

UKS „Omega”


Zobacz również

Skip to content