Delegacja z Grodna ponownie w ZSI

20 listopada 2015 r. w Zespól Szkół Integracyjnych w Sokółce gościł dziewięcioosobową delegację z 14 Szkoły Podstawowej w Grodnie. Jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi. Uczy się w niej ok. 130 uczniów, gdzie ok. 30 % stanowią uczniowie niepełnosprawni. Współpracę ze szkołą w Grodnie nawiązano w ubiegłym roku szkolnym i jest to już druga wizyta w Sokółce nauczycieli z Grodna.

Goście poznali już w czasie pierwszej wizyty zasady organizowania procesu edukacyjnego w oddziałach integracyjnych, zasady organizowania zajęć rewalidacyjnych, a podczas obecnej wizyty oglądali lekcję w oddziale integracyjnym w szkole podstawowej w klasie IIIa.

Bardzo im się podobała lekcja prowadzona przez Panie Małgorzatę Janusz i Barbarę Szczebiot. Byli pod wrażeniem dużej aktywności uczniów i ich wypowiedzi. Tematem zajęć była dyskusja nad obowiązkami, gdy w domu jest jakieś zwierzątko, np. pies, kot. Dzieci podsumowały swoje wypowiedzi wnioskiem, że posiadanie zwierzątka wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Osobami koordynującymi współpracę ze szkołą w Grodnie są nauczyciele języka rosyjskiego – Pani Joanna Struczewska i Pan Krzysztof Andrzejewski. Nauczyciele ZSI planują wyjazd do Grodna z grupą uczniów w grudniu lub w styczniu.

M. Andrzejewska

Skip to content