Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach

7 listopada 2015 roku rozegrano w Supraślu IX Grand Prix Podlasia w biegach na nartorolkach. Do rywalizacji stanęło blisko 80 narciarzy biegowych z UKS Puszcza Supraśl, UKS Hubal Białystok oraz kilkanaście zawodniczek z UKS Orliki w Starej Kamionce i UKS Start w Malawiczach.

Rywalizowano w trudnych deszczowo-wietrznych warunkach pogodowych, w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 2 km do 10 km.

Na dystansie 5 km bardzo dobrze wypadły nasze narciarki. W kategorii “Młodzieżowiec” Anna Rochalska zajęła 1 miejsce, w kategorii “Juniorka A” Elżbieta Sołowiej zajęła 3 lokatę, w kategorii “Juniorka B” pierwsza była Katarzyna Rochalska (wszystkie z UKS Start Malawicze).

Bardzo liczną i mocną grupę stanowiły dziewczęta z klas VI i I gimnazjum. Po zaciętej sportowej walce Natalia Fiedorec (Start Malawicze) wywalczyła brązowy medal na dystansie 3 km, Monika Szomko (Orliki Stara Kamionka) zajęła 5 miejsce, a Kamila Rećko z Malawicz była 9.

Najliczniejszą grupą była grupa najmłodszych narciarek z rocznika 2004 i młodsze. W tej grupie triumfowała Julia Zajczyk (UKS Start Malawicze) przed Anną Szomko -2 miejsce i Weroniką Czeremcha – 4 miejsce (obie UKS Orliki Stara Kamionka).

Bardzo dobrze spisały się też nasze najmłodsze zawodniczki z rocznika 2005 i 2006 startujące razem ze starszymi narciarkami. Zuzanna Czabatorowicz (Start Malawicze) zajęła 6 miejsce przed Urszulą Kucharewicz i Katarzyną Rećko (obie Orliki Stara Kamionka). Natomiast Elżbieta Łowczecka i Magdalena Ignatowicz (Start Malawicze) zajęły odpowiednio 10 i 14 miejsce.

Zawody nartorolkowe są bardzo dobrym sprawdzianem narciarskich umiejętności. Sześć najlepszych i wyróżniających się zawodniczek z obu klubów będzie niebawem przygotowywać się do nadchodzącego sezonu zimowego na narciarskim zgrupowaniu w Czechach.