Weekendowe zmagania AS Falcon

W miniony weekend drużyny piłkarskie Akademii Sportu “Falcon” rozgrywały swoje ostatnie spotkania w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

pilkarki_as_falcon

Zwycięstwo dziewczyn
6 listopada 2015 r. w Białymstoku bardzo ciężkie spotkanie rozegrały dziewczyny AS Falcon Sokółka z rywalkami z drużyną DTS Helios II. Zespół gospodyń wzmocniony dziewczynami z II Ligi wysoko podniósł poprzeczkę. Spotkanie było niezwykle wyrównane. W końcówce pierwszej połowy zawodniczka Heliosa wybiła piłkę z bramki ręka. Za co została ukarana czerwona kartka oraz sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu. “11” skutecznie wykorzystała Ula Głódź i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 0 – 1. W drugiej połowie, kolejne bramki zdobywały Ula Głódź oraz Gabrysia Hołubowicz. Mimo gry w osłabieniu drużynie gospodyń udało się zdobyć dwie bramki. Nasze dziewczęta jednak pewnie kontrolowały przebieg meczu i “dowiozły” zwycięstwo do końca spotkania. Po tym spotkaniu dziewczęta z dorobkiem 12 pkt zajmują 3 miejsce w tabeli Podlaskiej III Ligi Kobiet. Ostatnie spotkanie zostanie rozegrane w Sokółce 14 listopada o godzinie 12.00. Rywalem będzie lider Forty Piątnica.

Trampkarze nie zawiedli
W sobotnie przedpołudnie, 7 listopada 2015 r.  zespół Pawła Stelmaszka podejmował Wigry II Suwałki. Goście mogli szybko otworzyć wynik spotkania. Już w 2 i 5 minucie stworzyli sobie doskonałe okazje do zdobycia bramki. Jednak skutecznymi interwencjami popisał się Wojciech Cwanek. Później do głosu doszli nasi zawodnicy i stworzyli sobie 4 doskonałe okazje. Jednak nie wykorzystali ich Dawid Ostapkiewicz, Ernest Władyko i Jak Kułakowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.
W drugiej odsłonie spotkania nasz zespół “przycisnął” gości i zaczął stwarzać sobie kolejne okazje na zdobycie gola. Po dokładnym podaniu ze środka pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Ostapkiewicz i pewnie go pokonał. W tym momencie worek z bramkami się rozwiązał. Kolejne bramki zdobywali Mateusz Zubrzycki, Jakub Grzesik i ponownie Dawid Ostapkiewicz. W końcówce nasi zawodnicy rozluźnili się i pozwoli Wigrom zdobyć bramkę honorową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1. Gratulujemy !!!

Połowiczny sukces juniorów młodszych
Na ostatnie spotkanie zespół Michała Tochwina udał się do Narwi. Zawodnicy po ostatniej porażce chcieli pozytywnym akcentem zakończyć rundę jesienną. Udało się do połowicznie, ponieważ nasi Juniorzy zremisowali z Iskrą Narew 3-3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Paweł Łukowski x2 oraz Ernest Gieniusz.

 

AS Falcon

Skip to content