Trwają zapisy do żłobka

Dyrektor Żłobka Miejskiego w Sokółce ogłosił nabór do nowej grupy żłobkowej dla dzieci w wieku od roku do 3 lat.

Nowe wyposazenie żłobka

W 2015 roku Gmina Sokółka w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pozyskała z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH 2015” środki finansowe w wysokości 256.000 złotych, za które zostały wyremontowane dwie sale, łazienka i inne pomieszczenia, zakupiono meble, pralkę, telewizor, tablicę multimedialną, elektryczną suszarkę, laptop, projektor, odkurzacz, zabawki i pomoce dydaktyczne oraz wyposażono plac zabaw.

Celem Programu jest realizacja polityki rodzinnej rządu odnoszącej się do wspierania rodziny w działaniach opiekuńczych nad małymi dziećmi. Wkład naszej gminy do realizowanej inwestycji wyniósł 64 000 zł. Nowa grupa zacznie funkcjonować od chwili zgłoszenia się chętnych dzieci. Atutami żłobka są:

  • bogate wyposażenie sali: tablica multimedialna, kształtki, suchy basen, kąciki zabaw dostosowane do wieku dzieci, gry, puzzle, instrumenty, klocki, lalki, zjeżdżalnie i plac zabaw;
  • wykwalifikowana kadra opiekunek i pracowników żłobka: pielęgniarki, opiekunki, fizjoterapeuta;
  • nowoczesne metody i formy pracy z dziećmi dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci;
  • strona internetowa: http://zlobeksokolka18.weebly.com

Zainteresowanych Rodziców zapraszam bezpośrednio do Dyrektora żłobka, gdzie uzyskają więcej szczegółowych informacji.

Zastępca Burmistrza Sokółki
Adam Kowalczuk

Skip to content