Burmistrz Ustrzyk Dolnych z wizytą w Sokółce

Pod koniec sierpnia w Sokółce gościł Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, który przyjechał do naszego miasta na zaproszenie Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej.

Przed urzędem

Bartosz Romowicz złożył wizytę w Sokółce, aby ustalić z Panią Burmistrz warunki przyszłej współpracy obu miast.

-Uzgodniliśmy treść porozumienia, jakie zostanie podpisane już wkrótce. Omówiliśmy również przyszłą perspektywę finansowania na lata 2014-2020 – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.

Bartosz Romowicz zaprosił Panią Burmistrz do Ustrzyk Dolnych. Podczas tej wizyty włodarze obu miast podpiszą porozumienie o współpracy.

W trakcie wizyty w Sokółce Pan Burmistrz odwiedził Muzeum Ziemi Sokólskiej, miejscowe świątynie oraz najbardziej znane zakątki i zabytki Ziemi Sokólskiej.

Ustrzyki Dolne są położone w województwie podkarpackim, są siedzibą powiatu bieszczadzkiego. Miasto jest zlokalizowane na wysokości 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej. Ma około 9.500 mieszkańców. Ustrzyki Dolne współpracują z następującymi miastami: Sambor (Ukraina), Zamardi (Węgry), Giraltovce (Słowacja).

Sokółka ma podpisane deklaracje o współpracy z miastami: Rochlitz (Niemcy), Soleczniki (Litwa), Iwie (Białoruś) i Orzysz.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content