Świetne występy sokólskich bilardzistów

Jacek Jarno zwyciężył w III edycji eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów 2015

Finaliści: Jacek Jarno i Artur Gajda
Jacek Jarno i Artur Gajda z żoną

9 sierpnia 2015 r. w III edycji eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów do walki o punkty i puchary stanęło 20 podlaskich bilardzistów. W rozgrywanym systemem 2 KO, trwającym blisko 10 godzin turnieju zwyciężył Jacek Jarno z LP Metal-Fach Sokółka w finale pokonując po wyrównanym pojedynku Artura Gajdę z Białegostoku.

Na 3 miejscu podium stanęli Piotr Rygasiewicz z LP Metal-Fach Sokółka oraz Krzysztof Dubiński reprezentujący Elidę Białystok. Należy podkreślić bardzo dobre wyniki „maluchów” którzy jak równy z równym rywalizowali z dorosłymi. 10 letni Szymon Miroń dopiero w ćwierćfinale uznał wyższość późniejszego zwycięzcy, ostatecznie zajmując wysokie 5 miejsce. Jego o rok starszy brat Michał wywalczył 9 lokatę.

Pięciu najwyżej sklasyfikowanych bilardzistów po 5 edycjach eliminacyjnych rozgrywanych w sokólskim Klubie Bilardowym LP otrzyma prawo gry w Finale Mistrzostw Polski Amatorów, który odbędzie się w dniach 27-29 listopada w Łodzi. IV Edycja  Eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów zostanie rozegrana we wrześniu (o dokładnym terminie organizatorzy poinformują co najmniej na 2 tygodnie wcześniej).