Spotkanie z hodowcami koni

Zebranie Terenowego Koła Hodowców Koni w Sokółce odbyło się we wtorek 17 marca w miejscowej Kawiarni „Lira”.

spotkanie_2015-03-17

– Z racji swojej poprzedniej pracy – jako Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku – często spotykałam się z hodowcami koni. Bardzo cenię to, co robicie. Cenię również wasz ogromny wkład w promocję naszej gminy, powiatu i województwa. Waszym następcom życzę takiej miłości do koni, jaką wy macie – powiedziała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
Pani Burmistrz zapewniła też, że nadal będzie wspierać hodowców koni.

W zebraniu uczestniczyli też: Dyrektor Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni Marek Niewiński, opiekun Koła Terenowego w Sokółce Wiesław Niewiński, Starosta Sokólski Piotr Rećko, Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, a także Waldemar Gieniusz – jeden z najbardziej znanych hodowców koni typu sokólskiego, który prowadzi gospodarstwo w Geniuszach koło Sokółki.

Wystawy koni zimnokrwistych odbywają się systematycznie w Sokółce i Suchowoli. Od dwóch lat w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie organizowana jest aukcja ogierów. W tych imprezach uczestniczą hodowcy koni z całej Polski.

(UM) Fot.: D. Biziuk


Zobacz również