piosenka_rosyjska-029

8 maja w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce odbył się V Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Jest to cykliczna impreza, która pozwala uczniom zaprezentować swój muzyczny i językowy talent. Wszystkie utwory zostały wykonywane w języku rosyjskim.

W tym roku na scenie można było usłyszeć reprezentantów: Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Sokółki, szkół z Sidry, Nowego Dworu, Kuźnicy Białostockiej oraz sokólskiego Zespołu Szkół Integracyjnych.

Publiczność usłyszała bardzo zróżnicowany repertuar – począwszy od utworów Ałły Pugaczowej, czy Anny German, a skończywszy na utworach współczesnych wykonawców takich jak MakSim. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Można było usłyszeć szeroką gamę pięknych głosów. Spora część wykonawców śpiewała przy akompaniamencie gitar. W programie znalazło się także miejsce dla występu czteroosobowego zespołu rockowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i „matrioszki”, a opiekunowie – podziękowania.

Przez cały czas młodych wykonawców oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność. Cała impreza przebiegła w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejną – VI edycję festiwalu.

Miłym akcentem imprezy były odwiedziny trójki absolwentów ZSI: Magdy Łysik, Patrycji Żukiewicz i Karola Czarnowicza. Karol przypomniał się nam w piosence „Ja sołdat”, którą wykonywał dwa lata temu jako uczeń naszego gimnazjum.

Organizatorami Festiwalu Piosenki Rosyjskiej byli nauczyciele języka rosyjskiego – Joanna Struczewska i Krzysztof Andrzejewski, wspierani przez uczniów gimnazjum.

Brawo! Festiwal został świetnie przygotowany i poprowadzony!

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce


Zobacz również

Skip to content