19 medali pływaków UKS Omega

zaw_plywackie_2014-017

W sobotę, 26 kwietnia 2014 r. 397 zawodników z 17 klubów z Polski, Łotwy i Białorusi wzięło udział w XI Międzynarodowych Zawodach Pływackich pod Patronatem Burmistrza Sokółki. Nasze miasto reprezentowały kluby UKS Omega oraz UKS Batory. UKS Omega był po raz pierwszy organizatorem zawodów tej klasy. Nowością na sokólskich zawodach było zastosowanie elektronicznego pomiaru czasu, co uatrakcyjniło imprezę dla publiczności oraz samych startujących. W rywalizacji pływacy UKS Omega, przygotowani przez trenerów Rafała Firsa i Konrada Stackiewicza wywalczyli 19 medali.

W roczniku 2003 aż trzech zawodników zdobyło po dwa medale potwierdzając swoje doskonałe przygotowanie: Agnieszka Ancypo złoty medal na 200m stylem zmiennym i srebrny na 100m stylem klasycznym, Eryk Michałowski dwukrotnie złoty medal na  100m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym, Jan Kułakowski  również dwa złote medale na 100m oraz 200m stylem klasycznym. W tym roczniku świetnie spisał się też Szymon Karpowicz zdobywając srebro na 100m stylem grzbietowym. Zawodnicy w tej kategorii wiekowej w składzie: Eryk Michałowski, Jan Kułakowski, Agnieszka Ancypo i Julia Sołoniewicz nie mieli sobie równych w sztafecie mieszanej 4x50m stylem zmiennym zajmując pierwsze miejsce.

W roczniku 2002 również trzech zawodników zdobyło po dwa medale. Konrad Rećko po bardzo emocjonujących pojedynkach zdobył złoty medal na 400m stylem dowolnym oraz srebro na 100m stylem dowolnym. Gabriela Czarnowicz dostarczyła nam także wielu pozytywnych emocji zdobywając złoty medal na 100m stylem dowolnym oraz srebro na 400m stylem dowolnym. Po raz kolejny świetny występ w tym roczniku odnotował Kacper Gudalewski zdobywając złoty medal na dystansie 200m stylem klasycznym oraz srebro na 100m stylem klasycznym. Sztafeta mieszana 4x50m stylem zmiennym  w składzie: Gabriela Mozolewska, Kacper Gudalewski, Konrad Rećko oraz Gabriela Czarnowicz zdobyła brązowy medal.

Wśród najstarszych zawodników z UKS Omega  swoją znakomitą formę zaprezentowały Anita Hajduk i Ola Rogowicz startujące w roczniku 2000. Anita zdobyła dwa złote medale na 100m i 200m stylem klasycznym. Ola w świetnym stylu zdobyła srebro na dystansie 400m stylem dowolnym oraz brąz na 100m stylem dowolnym. Bardzo dobrze popłynęli i poprawili rekordy życiowe pozostali zawodnicy UKS Omega: Maja Garkowska, Piotr Druć, Paweł Klejbuk, Magdalena Pietrych, Zuzanna Rogowicz, Augustyn Jackiewicz, Gabriela Mozolewska i Kinga Onoszko.

Nie sposób nie wspomnieć o licznej grupie najmłodszych adeptów pływania klubów UKS Omega oraz UKS Batory z roczników 2004-2006, dla większości których były to pierwsze zawody w karierze. Wielu z nich ustanowiło swoje rekordy życiowe i zdobyło cenne doświadczenie przed następnymi startami.

Wielkie podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizacji zawodów należą się rodzicom zawodników klubu UKS Omega, wolontariuszom, dyrekcji i pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce, dzięki którym organizacja zawodów stała na wysokim poziomie.

Więcej informacji na stronie www.uksomega.pl

Tekst i foto: UKS Omega

Skip to content