Finał XIX edycji Szachowej Ligi Szkolnej

W dniach 12, 13 i 27 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku rozegrano ósmą i tym samym ostatnią rundę XIX edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Organizatorem zawodów, które przygotował i przeprowadził sędzia klasy międzynarodowej FIDE Leszek Zega, był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Stoczek 45 Białystok.

Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło po 10 minut na całą partię i dodatkowo po 5 sekund na każdy ruch od początku partii. 

Rozgrywki Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej miały na celu popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ich umiejętności sportowych, rozwój zainteresowań poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz zapewnienie uczniom godziwego i pożytecznego wypoczynku w czasie wolnym od nauki.

Rywalizację dziewcząt i chłopców do lat 10 z dorobkiem 6,5 punktu wygrał Piotr Zajkowski (SP 1 Sokółka), o pół punktu wyprzedził swojego brata Szymona Zajkowskiego (SP 1 Sokółka), który zajął tym razem czwarte miejsce.

Honorowy patronat nad imprezą przyjął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Zawody były współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Białystok.

W sobotę, 31 maja 2014 roku o godzinie 10:00 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników końcowych i wręczenie nagród. Następnie o godzinie 11:00 zostanie rozegrany Turniej Mistrzów, do którego zakwalifikowali się :

Szymon Zajkowski (SP 1 Sokółka)
Piotr Zajkowski (SP 1 Sokółka)
Karina Miron (SP 3 Sokółka)
Aleksandra Kozaczyńska (PG 2 Sokółka)
Martyna Ziziuk (PG 1 Sokółka)
Norbert Kopeć (SP 1 Sokółka)
Szymon Miroń (SP 2 Sokółka).

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Prezes Luks Orient Sokółka
Wojciech Zajkowski

Skip to content