Wszechstronni pływacy UKS Omega

27 listopada 2013 r. pływacy z UKS Omega startowali w Mikołajkowym Wieloboju Pływackim o Puchar Lokalnej Grupy Rybackiej w Augustowie.  W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów z Białegostoku, Łomży, Suwałk, Augustowa i Sokółki.

Pływacy startowali w kilku konkurencjach w zależności od grupy wiekowej. Suma punktów za poszczególne starty dawała wynik w klasyfikacji końcowej. Zawodnicy UKS Omega Sokółka ponownie potwierdzili swój wysoki poziom i wspaniale zaprezentowali się na tle silnej konkurencji. 

W roczniku 2002 i 2003 pływacy startowali w 3 konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem grzbietowym. Nie dali żadnych szans konkurentom w roczniku 2003 Agnieszka Ancypo oraz Eryk Michałowski, wygrywając rywalizację w swojej kategorii wiekowej. Agnieszka dołożyła do tego nowy rekord klubu na 50m  stylem klasycznym. Należy podkreślić, że w tym roczniku świetnie się spisał Szymon Karpowicz.

Wśród 11-latków wielobój zwyciężyła Gabriela Czarnowicz, bijąc przy tym rekordy klubu w swojej kategorii wiekowej na dystansach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym. W tym roczniku wśród chłopców świetny wynik na 50m stylem klasycznym ustanowił Kacper Gudalewski /również nowy rekord klubu/.

Starsi zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach: 50m stylem motylkowym, 100m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.  W roczniku 2000 zwyciężczynią wieloboju została Anita Hajduk, bijąc jednocześnie rekordy klubu na 100m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym oraz 50m stylem grzbietowym. Bardzo wysokie 3 miejsce zajął w grupie 16-latków Paweł Pietrych poprawiając rekord klubu na 50m stylem klasycznym.

Pozostali pływacy UKS Omega również zanotowali bardzo dobre rezultaty w poszczególnych startach. I tak Zuzanna Rogowicz była 4 na 50m stylem dowolnym /rocznik 2004/, jej starsza siostra Aleksandra Rogowicz zajęła 3 miejsce na 50m stylem grzbietowym /rocznik 2000/, Jan Kułakowski zajął 3 miejsce na 50m stylem klasycznym /rocznik 2003/. Świetny występ zanotował również Mateusz Druć /rocznik 2001/, który ustanowił nowy rekord klubu na 50m stylem klasycznym.

Woli walki, zaangażowania oraz przezwyciężania własnych słabości w dążeniu do poprawy wyników nie można było odmówić pozostałym zawodnikom UKS Omega: Magdalenie Pietrych, Gabrieli Poczobutt – Odlanickiej, Julii Sołoniewicz, Mai Garkowskiej, Kindze Onoszko, Zuzannie Wysockiej, Piotrowi Druć oraz Augustynowi Jackiewicz. Ich wyniki w poszczególnych konkurencjach napawają optymizmem i  dają dobrą prognozę przed kolejnymi zawodami.

Zawodnicy UKS Omega Sokółka szkoleni przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Firsa po raz kolejny potwierdzili, że godnie reprezentują nasze miasto w regionie. Ich sukcesy przyczyniają się do popularyzacji pływania wśród dzieci i młodzieży.

Piotr Rećko


Zobacz również

Skip to content