Brązowy medal szachistów w finale wojewódzkim

szachisci_suwalki-005

9 listopada 2013 r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach przeprowadzono finał Grupy Północnej Igrzysk Szkół Podstawowych Szkolnego Związku Sportowego w Szachach. Do rywalizacji szkół podstawowych zakwalifikowało się z 7 najlepszych drużyn dziewcząt i 8 najlepszych drużyn chłopców.

Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. W rywalizacji chłopców awansowały SP 1 Sokółka i SP 6 Suwałki, zaś dziewcząt SP 3 Sokółka, SP 5 Suwałki i SP 10 Suwałki. O II i III miejscu dziewcząt przy równych punktach dużych, małych i remisie w meczu bezpośrednim, rozstrzygnął lepszy wynik na I szachownicy. 

Szkołę Podstawową Nr 1 w Sokółce reprezentowali: Szymon Zajkowski, Piotr Zajkowski, Norbert Kopeć i Gabriel Rusałowicz. Piotr Zajkowski okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju na IV szachownicy. Szkołę Podstwawą Nr 3 w Sokółce reprezentowały: Karina Miron, Julia Wewior, Julia Borowska oraz Magdalena Tur. Obie drużyny zdobyły złoto i przeszły dalej do Finału Wojewódzkiego.

Finał wojewódzki odbył się 23 listopada 2013 r. w Suwałkach. Po bardzo zaciętej walce chłopcy z SP Nr 1 Sokółka zdobyli III miejsce i brązowe medale, przez co zakwalifikowali się do Igrzysk Szkół Podstawowych w Szachach Chłopców. Dziewczyny z SP Nr 3 Sokółka zajęły V miejsce.

Opiekunem chłopaków jest Stanisław Polewko, a dziewcząt Jarosław Raczkowski. Gratulujemy obu drużynom i życzymy dalszych sukcesów.

Wojciech Zajkowski

Skip to content