Festiwal na patriotyczną nutę

Już po raz trzeci Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce zorganizował Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Widownia obejrzała ponad 10 występów.

fest_patriotyczny-035

Przed publicznością wystąpili: Chór Cantus Amicorum pod dyrekcją Heleny Sakowicz, wychowankowie Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych, Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Geniuszach, sokólskiego Zespołu Szkół Integracyjnych, a także grupa EXIT z Krynek.

– Z wielkim wzruszeniem i radością przysłuchiwałam się wszystkim występom. Dziękuję za dostarczenie tak wspaniałych wzruszeń – powiedziała zaraz po festiwalu Maria Lilla Andrzejewska, Dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych.

Publiczność miała okazję wspólnie zaśpiewać znaną pieśń pt. „Przybyli ułani pod okienko…”. Na widowni nie zabrakło przedstawicieli Sokólskiego Pododdziału im. 10. Pułku Ułanów Litewskich. Występom przysłuchiwali się m.in.: Zastępca Burmistrza Sokółki Krzysztof Szczebiot, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Robert Rybiński.

Jednym z zaprezentowanych utworów był znany przebój „Czerwonych Gitar” z 1968 roku, do którego muzykę napisał Krzysztof Klenczon. To piosenka pt. „Biały Krzyż”. Kilku wykonawców zdecydowało się zaśpiewać jedną z najpopularniejszych pieśni żołnierskich XX wieku – „Piechotę”.

Na zakończenie imprezy wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe statuetki.

– Do zobaczenia na przyszłorocznej edycji festiwalu – powiedziała Dyrektor Maria Lilla Andrzejewska.

(UM) Fot.: D. Biziuk

Skip to content