Wyniki konkursu czytania ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem jest jednym z elementów składowych kompetencji edukacyjnych uczniów w różnym wieku – poczynając od uczniów początkowych klas szkoły podstawowej, a skończywszy na studentach i kursantach w różnym wieku.

konkurs_czyt_ze_zrozumienieBez twórczego  czytania trudno jest żyć we współczesnym świecie – gdyż większość informacji dociera do nas właśnie w formie pisanej. I choć wydaje się, że umiejętność ta nie jest niczym trudnym, to jednak zbyt często okazuje się, że jest wprost przeciwnie. Dlatego nie wolno zapominać o  ćwiczeniu tych kwalifikacji już od najmłodszych lat.

Taka idea przyświecała organizatorom III Międzyszkolnego Konkursu Czytanie ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”- nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym. Dnia 24 maja do turniejowych zmagań przystąpiło 30 uczniów z klas I-III szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Ten swoisty egzamin polegał na samodzielnej pracy z tekstem literackim,  mierzył umiejętność rozumienia czytanego tekstu oraz badał kompetencje w zakresie samodzielnego pisania.

Komisje składające się z przedstawicieli wszystkich szkół, po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniły następujących zwycięzców:

Klasy pierwsze

I miejsce – Oliwia Puszko – ZSI  w Sokółce

II miejsce – Dominika Kieda – SP Stara Rozedranka

III miejsce – Paweł Czaplajewicz – SP 1 w Sokółce, Mateusz Domin – ZSO w Sokółce

Wyróżnienie: Zuzanna Białous – SP Stara Rozedranka, Oliwia Reszuta – ZSO w Sokółce, Dominik Stupak – SP Stara Kamionka

Klasy drugie

I miejsce – Oliwia Fiłoń – ZSO w Sokółce

II miejsce – Emilia Klej – ZSI w Sokółce, Hanna Winiarska – SP 1 w Sokółce

III miejsce – Kornelia Sobolewska – SP Stara Rozedranka

Wyróżnienie: Julia Repucha – ZSO w Sokółce, Jowita Ochrymiuk – SP 1 w Sokółce, Łukasz Pawełko – SP Stara Kamionka

Klasy trzecie

I miejsce –  Norbert Kopeć – SP 1 w Sokółce, Kinga Zubrzycka – SP 1 w Sokółce

II miejsce –  Zuzanna Woronowicz – ZSO w Sokółce, Joanna Rećko – ZSI w Sokółce, Agnieszka Zinówko – SP 1 w Sokółce

III miejsce – Wiktor Sobolewski – SP Stara Rozedranka, Karina Miron – ZSO w Sokółce

Wyróżnienie: Izabela Daszuta – ZSI w Sokółce

Wszystkie biorące w konkursie dzieci otrzymały dyplomy i gadżety, zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe, na konkursowiczów  czekał też słodki poczęstunek. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: WSiP, Księgarnia “Dom Książki”, Biuro Serwis Marcin Dylewski.

Miłym akcentem turnieju był występ dzieci z Koła Teatralnego w ZSO prowadzonego przez panią Annę Andrzejewską. Młodzi artyści wykorzystując przerwę na obrady jury, przedstawili inscenizację „Tuwimowo”, która przypomniała niezapomniane i jakże lubiane wiersze Juliana Tuwima.

Więcej na: www.zso.sokolka.com

Adam Kowalczuk


Zobacz również

Skip to content