Mistrzowskie partie Martyny

W dniach 25 i 26 maja 2013 r. rozegrano finał Turnieju Mistrzów Szachowych. Rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku.

Prawo  do gry w  turnieju mistrzów, mieli szachiści którzy zajęli miejsca 1-8 w swoich grupach wiekowych  XVIII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej.

Finał turnieju mistrzów w kat. D-13 odbył się pod dyktando Martyny Ziziuk – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce (na pierwszym zdjęciu powyżej). Rozegrano 14 partii szachowych, wszystkie wygrała Martyna, zdobywając 14 pkt. Na V miejscu z 8 pkt. sklasyfikowana została druga zawodniczka naszego klubu Karina Miron ucz. SP 3 Sokółka.

W kategorii C-13 (chłopcy do 13 lat) udział brali zawodnicy: Kopeć Norbert (SP1) zajął 12 miejsce 3 pkt. i na 13 miejscu,  z 2,5 pkt. uplasował się Zajkowski Szymon (SP1).

Wyniki uzyskane przez szachistki i szachistów, w całorocznych zmaganiach z czołówką szachową województwa podlaskiego bardzo cieszą i można liczyć, że będą jeszcze lepsze. W dniach 31 maja – 2 czerwca 2013 r. 12-to osobowa reprezentacja szachistów LUKS ,,Orient” Sokółka będzie walczyła w Serwach o awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych.

Życzymy im pięknych partii, medali i zdobycia awansów do półfinałów i finałów Mistrzostw Polski Juniorów w szachach w roku 2014.

Zarząd Klubu Szachowego ,,Orient”


Zobacz również

Skip to content