LUKS zawodniczki i zawodnicy Orient Sokółka

Szachistki z Sokółki po dwóch rundach rozegranych we wrześniu i październiku br. zajmują pierwsze miejsca w XVIII edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Podczas turniejów rozegranych w dniu 20 i 21 października w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku ponownie nie dały szans koleżankom.

W dwudniowych zmaganiach uczestniczyła rekordowa liczba 217 zawodników, w tym 57 dziewcząt. Uczniowie reprezentowali 47 placówek oświatowych (2 przedszkola, 20 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 7 szkół ponadgimnazjalnych). Po dwóch rundach białostockiej ligi zawodniczki z LUKS Orient Sokółka zajmują pierwsze miejsca: w grupie do lat 16 – Aleksandra Chmielecka, uczennica Gimnazjum nr 1 w Sokółce (10,0 pkt), w grupie do lat 13 – Martyna Ziziuk, uczennica SP nr 1 w Sokółce (10,5) i grupie do lat 10 – Karina Miron, uczennica SP nr 3 w Sokółce (10,0 pkt).

Nasi chłopcy w licznej grupie 160 zawodników szachowej Białostockiej Lidze Szkolnej również zajmują czołowe miejsca. W grupie do lat 10 czwarte miejsce zajmuje Norbert Kopeć (11 pkt), 14 miejsce – Szymon Zajkowski (9,5 pkt), 17 miejsce – Marcin Kułak (9,0 pkt), 42 jest Michał Kułak (7 pkt) wszyscy z SP nr 1 w Sokółce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w III Turnieju Szachowym o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Podlaskiego Kuratora Oświaty, który odbędzie się 27 października 2012r. w Sokolskim Ośrodku Kultury. Turniej rozpocznie się o godz. 9:45 podsumowaniem VI edycji Szachowej Sokolskiej Ligi Szkolnej organizowanej pod Patronatem Burmistrza Sokółki.

(B.CH)

Skip to content