Ogólnopolski sprawdzian młodych pływaków

Relacja UKS „Batory”

W piątek 20 listopada 2015 r. zawodnicy UKS „Batory” zmagali na Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11 i 12 – latków w ramach VI Zawodów Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego.

Zawodnicy i trener

Do rywalizacji zgłosiło się blisko 200 uczestników. UKS „Batory” reprezentowało 21 osób. W teście wytrzymałości siłę i wytrwałość zaprezentowali Anna Miakisz, Julia Oleńska, Ewa Rećko, Oliwia Zubrzycka, Julia Tomaszewska, Dawid Witulski, Konrad Zielenkiwicz. Płynęli oni na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz na 400 i 800 metrów stylem dowolnym. Do ostatnich metrów toczyli zacięty pojedynek z rywalami, bijąc swoje rekordy życiowe. Zawodnicy zdobyli 12 medali.

Natalia Szumiło zdobyła złoto na 50 m s. dowolnym i srebro na 50 m grzbietem.

Ola Kaźmierczak sięgnęła po złoto na 50 m dowolnym i srebro na 50 m grzbietem.

Podwójne srebro zdobył Jan Czarnowicz na dystansach 50 m s. dowolnym i s. motylkowym.

Dwa razy na III miejscu uplasowała się Weronika Reszuta na 50 m dowolnym i 50 klasykiem.

Kacper Zajkowski sięgnął po srebro na 50 m żabką i brąz na 50 m dowolnym.

Kasia Rećko zdobyła brązowy medal na 50 m s. klasycznym, a Iga Białous srebrny na 50 m motylem.

Trochę szczęścia zabrakło dziewczynom klasyfikującym się na czwartych miejscach. A były to Julia Miakisz, Julia Miejłuk, Weronika Bergiel i Iga Białous. Warto jednak podkreślić, że nie tylko zwycięzcy, ale każdy uczestnik zasługuje na słowo uznania. Dziękujemy za wspaniałe starty Ewie Rećko, Damianowi Dzienis, Dominice Kieda, Jakubowi Szkuta, Kamilowi Zajkowskiemu. Zdobyte doświadczenie pomoże im w kolejnych zmaganiach na zawodach.