Ogólnopolski sprawdzian młodych pływaków

Relacja UKS “Omega”

W piątek 20 listopada 2015 r. na pływalni OSiR w Sokółce odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej 11 i 12-latków w ramach VI Zawodów Pływackich pod patronatem Starosty Sokólskiego.

Zawody w Sokółce

W zawodach wzięło udział 210 zawodników reprezentujących 8 klubów z Podlasia. Sokółkę reprezentowały kluby UKS Omega i UKS Batory.

Dla zawodników były to jedne z najważniejszych zawodów w ciągu roku z uwagi na ich zasięg ogólnopolski. Udział w tych zawodach był jednocześnie warunkiem dopuszczenia zawodników do Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 letnich, w których zawodnicy będą startować w przyszłym roku.

Wszyscy 11-latkowie rywalizowali na dystansach 200m stylem zmiennym oraz 400m stylem dowolnym. Na tle rówieśników z całego regionu znakomicie spisała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia zdobyła złoty medal na dystansie 400m stylem dowolnym. Nasza pływaczka zajęła też 3. miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę imprezy /suma punktów FINA za 2 starty/ w kategorii 11-latek. Wśród chłopców na miarę swoich możliwości popłynął Szymon Kochanowski, który poprawił swojej rekordy życiowe.

Równie dużych emocji dostarczyli nam 12–latkowie, którzy obowiązkowo startowali na dystansach 200m stylem zmiennym i 800m stylem dowolnym.Wśród dziewcząt doskonałą formę potwierdziła Agnieszka Ancypo, zdobywając złoty medal na dystansie 800m stylem dowolnym i srebrny na dystansie 200m stylem zmiennym. Agnieszka na 800m stylem dowolnym zdeklasowała rywalki wyprzedzając drugą na mecie o całą długość basenu i ustanowiła przy tym nowy rekord klubu. Aga zwyciężyła również w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę imprezy wśród 12-latek. Bardzo dobre starty odnotował Eryk Michałowski, który zdobył brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym. Eryk w klasyfikacji końcowej na najlepszego zawodnika w swoim roczniku zajął 4. miejsce.

W roczniku 2003 świetnie się spisali wszyscy pozostali zawodnicy UKS Omega: Julia Sołoniewicz była 8. na 200m stylem zmiennym, Maja Garkowska zajęła 17. miejsce na 800m stylem dowolnym, Szymon Karpowicz był 13. na 200m stylem zmiennym.

Pozostali zawodnicy z roczników 2006, 2005, 2002, 2001 i 2000 ścigali się na dystansach 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

W roczniku 2006:
– Iga Kuklicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem klasycznym i 50m stylem grzbietowym,
– Zosia Sałak zajęła 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 2. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym,
– Oliwia Radel zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem motylkowym,
– Maja Bakun zdobyła brązowy medal na dystansie 50m stylem motylkowym,
– Michał Miszkin zajął 3. miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 2. miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym,
– Dawid Kretowicz zdobył złote medale na dystansach 50m stylem klasycznym i 50m grzbietowym,
– Bartosz Grzyb zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2005:
– Daniel Mrozowicz zdobył złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i srebrny na 50m stylem dowolnym,
– Justyna Łopatecka zajęła 1. miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 3. miejsce na 50m stylem grzbietowym,
– Oliwia Steć zdobyła dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem klasycznym i dowolnym.

W roczniku 2002:
– Gabriela Czarnowicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym,
– Gabriela Poczobutt Odlanicka zdobyła złoty medal na 50m stylem klasycznym i srebrny na 50m stylem dowolnym,
– Hanna Rybińska zajęła 2. miejsce na 50m stylem dowolnym i 3. na 50 m stylem grzbietowym,
– Konrad Rećko zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem motylkowym i 50m stylem grzbietowym (na obu dystansach ustanowił nowe rekordy klubu),
– Kacper Gudalewski zdobył złoty medal na 50m stylem klasycznym i srebrny na 50m stylem dowolnym.

W roczniku 2001:
– Magdalena Pietrych zdobyła dwa brązowe medale na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym.

W roczniku 2000:
– Aleksandra Rogowicz zdobyła dwa złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym, w obu startach ustanawiając nowe rekordy klubu.

Organizacja zawodów w Sokółce była możliwa dzięki realizacji projektu „Pływaj jak Mistrz II” dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Sokółce. Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników UKS Omega, wolontariuszom oraz pracownikom OSiR w Sokółce za pomoc w organizacji zawodów.

Więcej zdjęć i filmy z zawodów dostępnych jest na stronie internetowej www.uksomega.pl

UKS Omega

Skip to content