Zaproszenie na spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz

Baner

Biblioteka Publiczna we współpracy z Książnicą Podlaską mają przyjemność zaprosić na spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz.

Spotkanie odbędzie się w środę, 18 września 2024 r. o godzinie 16:00, w czytelni dotychczasowej siedziby Biblioteki (Os. Centrum 21).

Magdalena Witkiewicz, bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka. Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki i Amerykanki i panie z Kazachstanu. Nazywana specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Jak nikt potrafi opowiadać o życiowych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu.

W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy jej powieści, które przetłumaczone też zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki. Nagradzana w prestiżowych literackich konkursach. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach na Najlepszą Książkę Roku portalu Lubimyczytać.pl (zdobyła nagrodę za powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie”). Choć przede wszystkim znana jest jako autorka powieści obyczajowych (również z historią w tle) i romansów, świetnie radzi sobie w każdym gatunku – thriller „Wizjer” zyskał nominację do nagrody Bestsellery Empiku 2021 w kategorii Audiobook, a dzieciaki w różnym wieku pokochały jej cykl „Banda z Burej”.

Mieszka w Gdańsku wraz z rodziną i czterema kotami. Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. W 2023 roku w kinach ukazał się film na podstawie jej powieści „Uwierz w Mikołaja”. Jest współwłaścicielką Wydawnictwa FLOW, gdzie wydała entuzjastycznie przyjęte powieści „Listy pisane szeptem”, „Uwierz w Mikołaja”, „Telefon od Mikołaja” i świetny cykl o urokliwej Małej Przytulnej, gdzie rozgrywa się akcja „Perfumerii na rozstaju dróg”, „Zielarni pod starym dębem” i „Zimy w Małej Przytulnej” oraz wznowiła powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” i wydała jej kontynuację „Ulotny zapach czereśni”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

(NZ) Biblioteka Publiczna


Zobacz również

Skip to content