Piątkowy wieczór (20.06.2025), który przypada w wigilię letniego przesilenia, kiedy to dawni Słowianie obchodzili Noc Kupały, zapowiada się magicznie!
Zapraszamy nad sokólski zalew, by wspólnie z żywiołami wody, powietrza i ognia świętować przyjścia lata. Liczymy, że jak przed rokiem, tego wieczoru spotkają się wszystkie pokolenia, cudownie połączą ze sobą – dźwięki, smaki, zapachy i kolory. Będzie przestrzeń na wspólne śpiewanie, taniec i smakowanie lokalnych pyszności. Poszukamy z dziećmi kwiatu paproci. A jak zajdzie słońce – spławimy wianki przy efektownym spektaklu fire show w wykonaniu Cyrkplozji.
Zachęcamy do przyjścia w jasnym stroju, mile widziane wianuszki, przydadzą się także koce.
Początek godz. 18:00, muzycznie ugoszczą nas chór i grupy wokalne Sokólskiego Ośrodka Kultury – Belle Voci, AZALiSZ, Przylaszczki, Złote Nutki oraz Mali Czarnowiacy z Czarnej Wsi Kościelnej. W scenerii letniej biesiady będzie szansa zajrzenia do stoisk z warsztatami kuchni i medycyny naturalnej, będzie także okazja do zapoznania się z tradycją Motanek i aromatyczną ofertą ‘Boso na łące’. Gorąco zapraszamy!
Organizator: Stowarzyszenie Q Pomocy
Współorganizatorzy: Burmistrz Sokółki / Gmina Sokółka / Sokólski Ośrodek Kultury / Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce / Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce / Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokółce
Sponsorzy: Mlekpol / Jaskółka
Wydarzenie Noc Kupały zorganizowane w ramach Projektu „Zdrowo na ludowo!” dofinansowanego ze środków Gminy Sokółka
Sokólski Ośrodek Kultury