Najlepsi uczniowie szkół podstawowych otrzymali stypendia naukowe

Rozdanie stypendiów Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce to niezwykle ważne wydarzenie dla uczniów wszystkich szkół prowadzonych przez Gminę Sokółka. Uroczystość odbyła się 20 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce.

Zebranych powitała Dyrektor placówki Katarzyna Chociej. W uroczystości udział wzięli: pełniący funkcję Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk, pracownice Urzędu Miejskiego – Kierownik Referatu Oświaty Anna Sidor-Żemajduk, Urszula Marchiel, Dorota Biziuk, a także dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele i rodzice.

Pełniący funkcję Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk pogratulował osiągnięć uczniom, nauczycielom i rodzicom. Powiedział, że dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy i nastał czas długo wyczekiwanych wakacji. Podziękował wszystkim za wspólną pracę, za wysiłek i wspólnie spędzony czas. Życzył kolejnych sukcesów oraz udanych wakacji.

Podczas uroczystości Burmistrz złożył podziękowania Pani Annie Andrzejewskiej, która w lutym 2024 r. zakończyła pełnienie funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce i wraz z końcem roku szkolnego odchodzi na emeryturę. – Pani osiągnięcia jako dyrektora, nauczyciela i wychowawcy, stawiają Panią w rzędzie pedagogów zasługujących na wyjątkowe uznanie i szacunek. Niech nadchodzący czas wolny od pracy zawodowej pozwoli na realizację planów i zamierzeń, które dotychczas nie mogły się ziścić. Życzę zdrowia, samych pomyślnych i najpiękniejszych chwil oraz spełnienia wszelkich marzeń – z tymi słowami zwrócił się do Dyrektor Anny Andrzejewskiej pełniący funkcję Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk.

Stypendia otrzymało 279 uczniów z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce – 108 uczniów
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce – 49 uczniów
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce – 31 uczniów
  • Szkoła Podstawowa w Boguszach – 16 uczniów
  • Szkoła Podstawowa w Geniuszach – 7 uczniów
  • Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych – 7 uczniów
  • Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce – 10 uczniów
  • Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance – 15 uczniów
  • Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia – 36 uczniów

W ramach programu artystycznego wystąpił chór szkolny oraz uczniowie, którzy zaprezentowali układ taneczny.

Celem przyznania jednorazowego stypendium naukowego jest promowanie i nagradzanie szczególnych osiągnięć uczniów szkół podstawowych. Na ten cel przeznaczono w II semestrze 57670 zł.

Anna Żemajduk – Referat Oświaty
Fot.: D. Biziuk


Zobacz również

Skip to content