XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka”

7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbył się XVIII Międzyszkolny Turniej Sportowy „Olimpijka” o Puchar Burmistrza Sokółki. Sportowe zmagania tradycyjnie otwierają obchody Dni Sokółki.

W tym roku do zawodów zgłosiły się dzieci klas I-III z sokólskich podstawówek oraz ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Starej.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk oraz dyrektor OSiR-u pan Piotr Rygasiewicz. Zawody tradycyjnie odbywały się pod patronatem Burmistrza Sokółki. Przed rozpoczęciem zmagań odbyły się występy dziewczynek z grupy tanecznej „Rytm”, przygotowane przez panie Barbarę Chancewicz i Dorotę Kamińską.

Młodzi sportowcy startowali w pięciu konkurencjach, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Byli ocenianych przez komisję sędziowską w składzie: Andrzej Ignatowicz i Radosław Kacunel.

Ostateczny wynik rywalizacji przedstawia się następująco:

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce – SP 2 w Sokółce
II miejsce – SP 3 w Sokółce
III miejsce – SP 1 w Sokółce

W kategorii klas drugich:
I miejsce – SP 1 W Sokółce
II miejsce – SP 3 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce

W kategorii klas trzecich:
I miejsce – SP 3 W Sokółce
II miejsce – SP 1 w Sokółce
III miejsce – SP 2 w Sokółce
IV miejsce – SP w Kamionce Starej

Nagrodą za udział w zawodach były puchary i dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Burmistrza Sokółki.

Warto przypomnieć, że „Olimpijka” narodziła się osiemnaście lat temu w szkole na Osiedlu Zielonym z inicjatywy ówczesnego nauczyciela tej placówki pana Adama Kowalczuka oraz nauczycieli klas początkowych. Mamy nadzieję, że duch sportowej rywalizacji i dobrej zabawy pozostanie z nami na kolejne lata.

(ZK) SP3


Zobacz również

Skip to content