Uwaga na przynęty ze szczepionką dla lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce w związku z pismem Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii zawiadamia, że w terminie 8-12 kwietnia 2024 r. na całym obszarze województwa podlaskiego zostanie przeprowadzone metodą zrzutów z samolotów szczepienie ochronne lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Celem skutecznego zwalczania wścieklizny, w kolejnej akcji szczepień – zostaną wyłożone na terenie województwa podlaskiego przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie – metodą zrzutów z samolotów, w planowanym terminie od 8 do 12 kwietnia 2024 r.

  • zrzucana przynęta jest koloru brązowo-zielonego do brązowego, w kształcie kostki lub kulki o stałej konsystencji, wewnątrz przynęty znajduje się plastikowy blister z zawiesiną w kolorze pomarańczowym do czerwono – fioletowego,
  • zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola, łąki, itp. z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych,
  • prosimy nie dotykać i nie niszczyć przynęt – przynęty, które były dotykane przez ludzi są omijane przez lisy,
  • szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących,
  • dla zachowania ostrożności, w przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe względnie na uszkodzony naskórek człowieka – należy miejsca te dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić siędo lekarza med.,
  • po wyłożeniu przynęt, przez okres 2 tygodni należy ograniczyć przemieszczania się zwierząt domowych – trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

DO POBRANIA: Ulotka


Zobacz również

Skip to content