17 medali UKS Omega na mistrzostwach pływackich w Mławie

W miniony weekend młodzi pływacy sokólskiej OMEGI rywalizowali w Mławie i Suwałkach, podczas V Otwartych Mistrzostw Północnego Mazowsza w pływaniu pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława oraz Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat w Suwałkach.

W Suwałkach klub UKS Omega reprezentowały Aleksandra Joszczyk i Maja Kozaczyńska. Ola uzyskała 4 rekordy życiowe i była 4 w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym, zaś na 200 metrów stylem grzbietowym oraz na 100 i 200 metrów stylem klasycznym była 7. Maja uzyskała 3 rekordy życiowe i była 8 na 100 metrów stylem klasycznym i 400 metrów stylem dowolnym, zaś na 200 metrów stylem zmiennym była 9.

W Mławie wystartowało 12 zawodników Omegi, którzy zdobyli 17 medali, w tym 4 złote, 7 srebrnych i 6 brązowych.

W kategorii wiekowej 11 lat:

• Lena Matys – zdobyła dwa srebrne medale na 50 metrów stylem dowolnym i na 100 metrów stylem zmiennym oraz brązowy medal na 50 metrów stylem klasycznym;
  • Aleksandra Tur – zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem motylkowym, srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medale na 100 metrów stylem zmiennym;
  • Lena Staranowicz – zdobyła srebrny medal na 50 metrów stylem motylkowym;
  • Dominika Olchowik – zdobyła dwa brązowe medal na 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym;
  • Ada Kozaczyńska – zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej 14 lat:

• Aleksandra Stupak – zdobyła dwa złote medale na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz srebrny medal na 100 metrów stylem zmiennym.

W kategorii wiekowej 15 lat i starsi:

• Dawid Uljasz (rocznik 2007) – zdobył złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym oraz 2 srebrne medale na 100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem klasycznym;
  • Amelia Jurgiel (rocznik 2008) –zdobyła brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali pozostali zawodnicy UKS OMEGA: Anastazja Paszko, Natalia Glińska, Aliaksandra Savashynskaya oraz Iza Paszko.

UKS Omega zajmując wysokie miejsca indywidualnie i drużynowo udowadnia, że ogrom pracy wykonany przez podopiecznych przynosi wymierne efekty. Zarząd klubu wraz z trenerami Konradem Stackiewiczem i Rafałem Czarneckim jest dumny z osiągnięć pływaków.