Warsztaty wielkanocne z Dyskusyjnym Klubem Książki

Dyskusyjny Klub Książki działający w Filii Bibliotecznej Nr 1 Biblioteki Publicznej w Sokółce daje możliwość spotkania się, dyskutowania i poznawania twórczości autorów już nam znanych jak również odkrywać nowe nazwiska oraz ich dzieła.

Spotkania z książką i o książce są wyjątkowe. Podczas przedświątecznego spotkania DKK członkinie miały okazję spędzić wartościowo i kreatywnie czas rozmawiając o literaturze oraz rozwijając swoje umiejętności manualne i artystyczne na warsztatach. Kate Morton za sprawą książki ,, Strażnik tajemnic” przeniosła w swój magiczny świat. Akcja dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych. To historia o kobietach, które są ze sobą związane przez los lub więzy krwi. Autorka odsłania przed nami mały fragment tajemnicy, którą powoli, wraz z dalszą lekturą odkrywamy. Powieść Kate Morton oceniono na 5. Na kolejnym spotkaniu omówiona zostanie książka ks. Jana Kaczkowskiego “Grunt pod nogami”. Drugim punktem spotkania były warsztaty na których uczestniczki DKK wykonały wielkanocne wianki. Własnoręcznie stworzone dzieło stanowi wspaniałą pamiątkę i niezwykłą świąteczną dekorację.

Biblioteka Publiczna im. Wisławy Szymborskiej w Sokółce dziękuje firmie Ogród – moje marzenie, za podarowanie bukszpanu na warsztaty do dekoracji wianków wielkanocnych.

Wydarzenie objęte było patronatem Burmistrz Sokółki pani Ewy Kulikowskiej. Spotkanie dofinansowane zostało ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

(IK) BP


Zobacz również

Skip to content