SOKólski Tydzień Kobiet – trzeba to powtórzyć!

8 marca 2024 r. w Kinie „Sokół” obfitował w niespodzianki. Życzenia popłynęły od wiceburmistrzów Adama Kowalczuka i Adama Juchnika, a wisienką na torcie był seans „Miłość jak miód”.

Sobotę rozpoczęto warsztatami z Lavimi – Pokochaj Naturę. Nie zabrakło szczypty fachowej teorii i działań praktycznych, w efekcie uczestniczki spreparowały kosmetyki skrojone na miarę swojej cery.

Wieczór dopełnił koncert zespołu GrandeVouz pt. „W małym kinie” – kino pękało w szwach. Na publikę czekało smakowite muzyczne danie, na które złożyły się wspaniałe talenty artystów i wyszukany repertuar, okraszony porcją doskonałego humoru. Publiczność dziękowała owacjami na stojąco: zjawiskowej Paulinie Oseńko (śpiew) i muzykom: Marcinowi Rogalskiemu, Michałowi Kalinowskiemu, Krzysztofowi Gryniewickiemu i Robertowi Jurčo.

Sokólski Tydzień Kobiet zgodnie z zapowiedzią zakończyliśmy (10.03) bardzo mocnym akcentem – spotkaniem z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką bestselleru pt. „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, które poprowadziła Sylwia Nowakowska. Kino po raz kolejny w ten weekend wypełniło się po brzegi. Reporterka nakreśliła nam bardzo realistyczny i bogaty w detale portret zbiorowy naszych przodkiń – sponiewieranych pracą ponad siły, wyniszczonych licznymi ciążami, niewłaściwą dietą i funkcjonujących w przemocowych relacjach i patriarchalnych kleszczach.

Wśród gości obecni byli włodarze – burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska (patronka wydarzeń) i zastępca Adam Juchnik.

Dziękujemy Państwu serdecznie za aktywną i tak liczną obecność. Odzew na naszą ofertę z Państwa strony był tak duży, że za rok przygotujemy SOKólski Miesiąc Kobiet!

fot. Wojciech Panow

Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content