Dzieci podążały ścieżką wyobraźni

23 listopada 2023 r. w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej miało miejsce wspaniałe wydarzenie. W ramach współpracy placówki z księgarnią A KUKU, która bierze udział w programie „Certyfikat dla małych księgarni” dofinansowanym ze środków Instytutu Książki, biblioteka gościła teatr „Pod Orzełkiem”.

Zdjęcie grupowe

Dzieci z Przedszkola nr 5 miały okazję podążyć ścieżką wyobraźni, bo oto na ich oczach zabytkowy kredens przemieniał się w scenę, na której przedmioty kuchenne codziennego użytku stawały się bohaterami pięknych bajek o Złotej Kaczce i Grzecznym Rycerzu. Tak więc znaleźli się w królestwie króla Wałka Pierwszego, gdzie grzecznością można było pokonać najgroźniejszego z groźnych smoków, a także dzięki śpiewającej Chlebowej Kromce wysłuchać historii biednego Jasia, stworzonego ze ścierki kuchennej na oczach widzów.

Oprócz magii sceny, dzieci poznały też magię codziennych szlachetnych wartości. Składając ślubowanie powiększyły Zakon Rycerzy Grzeczności, a to stanowiło piękne podsumowanie tego wspaniałego przedstawienia.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Adamowicz za to, że zawsze pamięta o naszej placówce, dzięki czemu nasi czytelnicy mogą uczestniczyć w tak wyjątkowych wydarzeniach. Paniom Wychowawczyniom i Opiekunkom z Przedszkola nr 5 dziękujemy, że wbrew pogodzie przybyły do nas z dziećmi, co na pewno było wyzwaniem.

Do zobaczenia przy kolejnych przedsięwzięciach.

(MWS) Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej


Zobacz również

Skip to content