Sukcesy Emili Kocisz i Janka Chomko w zawodach szachowych

W sobotę, 21 października 2023 r. Szachiści Akademii Sportów Umysłowych Sokółka walczyli w turnieju eliminacyjnym w Bydgoszczy o awans do finału Szachowego Grand Prix OSE.

Organizatorem Szachowego Grand Prix OSE jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Turniej jest realizowany w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Zawody szachowe w Bydgoszczy

Wyniki uzyskane przez szachistów z Sokólskiego Ośrodka Kultury:
2. miejsce zajęła Kocisz Emilia 7,5 pkt z 9 rund – uzyskała awans do finału Szachowego Grand Prix OSE w Warszawie.
14. Otoka Jan – 6 pkt.
19. Bulej Dawid – 5,5 pkt.
43. Łukaszuk Filip – 4 pkt.

W eliminacjach wzięło udział 429 szachistów SP z województw: lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie. Turniej finałowy Szachowego Grand Prix OSE odbędzie się w Warszawie 4.11.2023 r. Gratulujemy Emilce Kocisz, uczennicy SP 3, awansu do wielkiego finału i dobrego wyniku w konfrontacji z najlepszymi szachistkami w kraju.

Natomiast w niedzielę duży sukces odniósł nasz najmłodszy szachista. I miejsce zajął Chomko Jan w turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego wygrywając wszystkie partie oraz uzyskał IV kategorię szachową. Malewicz Kacper był 22, Szesiul Antoni 25.

Dziękujemy rodzicom za wytrwałość i trud podczas opieki nad szachistami w turniejach. Panu Kocisz Leszkowi za transport szachistów do Bydgoszczy. Szachiści, rodzice z trenerem są wdzięczni Dyrekcji Sokólskiego Ośrodka Kultury za stworzenie dobrych warunków treningowych co przekłada się na uzyskiwanie dobrych wyników w turniejach.

(JB) Zarząd ASU Sokółka


Zobacz również

Skip to content