Medale UKS OMEGA na zawodach pływackich w Łomży

Pływacy z OMEGI mimo trudnej sytuacji, spowodowanej zamknięciem basenu w Sokółce, trenują i biorą udział w zawodach pływackich!

Zdjęcie grupowe na podium

W sobotę, 21 października 2023 r. w Łomży odbyły się I Ogólnopolskie Jesienne Zawody pod Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. W zawodach wzięło udział 306 zawodników reprezentujących 17 klubów z Białegostoku, Łomży, Bielska Podlaskiego, Michałowa, Ostrowi Mazowieckiej, Warszawy, Mławy, Giżycka, Ostrołęki, Wyszkowa, Szczytna, Ciechanowa, Legionowa oraz Sokółki.

Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych: 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat, 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat i starsi.

W zmaganiach zawodnicy UKS OMEGA w Sokółce przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 9 medali (3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe). Medaliści Omegi:

W kategorii wiekowej 10 lat:

  • Lena Matys – złoty medal za 100 m stylem zmiennym oraz srebrny medal za 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika wśród 10 latków, Lena Matys zajęła drugie miejsce.
  • Aleksandra Tur – złoty medal za 50 m stylem grzbietowym.
  • Dominika Olchowik – srebrny medal za 100 m stylem zmiennym.
  • Sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Aleksandra Tur, Aleksandra Firs, Lena Staranowicz i Lena Matys zdobyła złoty medal.

W kategorii wiekowej 12 lat:

  • Maja Kozaczyńska – brązowy medal na 100 metrów stylem dowolnym;

W kategorii wiekowej 14 lat i starsi:

  • Dawid Uljasz – srebrny medal za 100 m stylem klasycznym;
  • Zuzanna Breczko – srebrny medal za 100 metrów stylem klasycznym oraz brązowy za 100 metrów stylem zmiennym.

Bardzo dobre rezultaty i nowe rekordy życiowe odnotowali: Anastazja Paszko, Izabela Paszko, Ada Kozaczyńska, Aleksandra Savashynskaya, Szymon Kułak, Kornel Gimier oraz Natalia Glińska.

Konrad Stsckiewicz
Prezes UKS OMEGA Sokółka


Zobacz również