Zaproszenie na spotkanie autorskie z Pawłem Średzińskim

Po raz kolejny Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie autorskie Pawła Średzińskiego. Przyczynkiem jest ostatnia książka dziennikarza pt. „Rzeki. Opowieści z Mezopotamii, krainy między Biebrzą i Narwią leżącej, spisywane podczas wędrówek dolinami rzek znanych, jak Biebrza i Narew, i zapomnianych, jak Brzozówka, Czarna, Jaskranka, Kamienna, Krzemianka, Kumiałka, Nereśl, Niedźwiedzica, Nurka, Sidra oraz rzeka Supraśl, ku pamięci, że woda to życie…”.

Z autorem spotkamy się 20 października 2023 r. (piątek), godz. 17.00, w sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza SOK, będzie możliwość zakupu książek i otrzymania autografu bądź dedykacji.

***
Adam Robiński: „Niby książka o rzekach, a jednak o czymś więcej”.

Agata Passent: „Jeżeli tak bardzo kochamy wolność, to dlaczego nie potrafimy dać jej rzekom? To jest książka o naszym lęku przed dzikością, o tym jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat – zamiast słuchać naszych przodków i współistnieć z rzekami – postanowiliśmy je regulować, betonować, dopuszczając do katastrofy przyrodniczej.”

***

PAWEŁ ŚREDZIŃSKI ur. 1978, doktor nauk humanistycznych, historyk, publicysta, dziennikarz, miłośnik przyrody. Autor książek „Puszcza Knyszyńska. Opowieści o lesunach, zwierzętach i królewskim lesie, a także o tajemnicach w głębi lasu skrywanych”, „Syria. Przewodnik po kraju, którego nie ma” oraz (wspólnie z Piotrem Dombrowskim) „Łoś. Opowieści o gapiszonach z krainy Biebrzy”. Przez kilkanaście lat pracował w organizacjach zajmujących się ochroną przyrody. Publikuje m.in. w OKO.press i „Więzi”. Pisze o przyrodzie, ludziach, pograniczu, Bliskim Wschodzie i Afryce. Jeden z bohaterów książki Marcina Dorocińskiego „Na ratunek. Rozmowy o zwierzętach, naturze i przyszłości
naszej planety”. Laureat Stołka Roku „Gazety Wyborczej”. (źródło: Paśny Buriat).

(AT) Sokólski Ośrodek Kultury


Zobacz również

Skip to content