Na “Pikniku z książką” powitano nowy rok szkolny

4 września 2023 r. Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce zorganizował Piknik z książką, którym powitano nowy rok szkolny.

Piknik z książką

Bibliotekarze pragnęli przypomnieć dzieciom o wartości przyjaźni, która ubarwia i upiększa każdy dzień życia, zwłaszcza, gdy zaczyna się czas obowiązków i „wyzwań naukowych”. Tym razem towarzyszyła nam bajka Pana Poety „Paw, który ogon miał z przyjaźni”. Taki właśnie klimat, bardzo przyjacielski, zagościł na spotkaniu, gdzie nie było mowy o złym humorze, czy rozczarowaniu, bo propozycji aktywności dla dzieci było tak dużo, że każdy znalazł coś dla siebie i bardzo miło spędził z nami czas.

Były bajkowe konkursy, które kończyły się słodką nagrodą, a zbieranie pawich oczek honorowane było upominkami oraz książką wydaną przez Bibliotekę Publiczną. Dzieci mogły bawić się w rybaków, upiększać się w kąciku księżniczki, bez ograniczeń rysować, czytać i puszczać bańki mydlane. Smoczyca Zenobia, biblioteczna maskotka, z radością wprowadziła nas w pogodny nastrój, bawiła się z dziećmi, czule je przytulała, przekazując im pozytywne wibracje na cały pracowity rok! Była przemiłym gościem i już za nią tęsknimy!

Wisienką na torcie naszego pikniku były dmuchańce! To propozycja szalonej zabawy, która mogłaby się nigdy nie kończyć! Cieszymy się, że każdy mógł się wyszaleć do woli, nabrać optymizmu i energii oraz przekonania, że biblioteka to miejsce wielu propozycji, ale pamiętajcie: wszystko zaczyna się od książki! Zapraszamy więc do nas jak najczęściej.

(MWS) Oddział dla Dzieci BP


Zobacz również

Skip to content