A wszystko zaczyna się od nasionka…

A wszystko zaczyna się od nasionka… tak podsumować można spotkanie, na który zaprosiło KGW w Polankach “Polaneczki” wszystkich zainteresowanych, w ramach projektu “Las naszym domem”, w sobotę 5 sierpnia. Kiedy to odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Leśnej „Stara Wyłuszczarnia” im. Leśników Puszczy Knyszyńskiej w Czarnej Białostockiej.

Jest takie miejsce, które zasila w nasiona drzew iglastych trzy okoliczne puszcze: swoją rodzimą Puszczę Knyszyńską, Puszczę Białowieską oraz Puszczę Augustowską.

A wszystko zaczyna się od nasionka...

Dzięki wielkiej gościnności Pana Wojciecha Rudnika, specjalisty SL ds edukacji leśnej zwiedzający poznali historię działania wyłuszczarni nasion, która swą historią sięga lat 30 XX wieku. Prowadzący przeprowadził odwiedzających przez każdy etap pracy wyłuszczarni od historycznych po współczesne metody pozyskiwania nasion drzew iglastych. Całość połączona z ciekawą ekspozycją, na którą składały się archiwalne sprzęty, fotografie i inne pozyskane w najróżniejszy sposób atrtefakty na trzech kondygnacjach budynku „Stara Wyłuszczarnia” , sprawiła ogromną frajdę zwłaszcza najmłodszym członkom wycieczki. Po wszystkim nie zabrakło wspólnej integracji przy ognisku.

„Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce i Gminę Sokółka”

Koordynacja: Sylwia Nowakowska


Zobacz również

Skip to content