Symultana z arcymistrzem

5 sierpnia 2023 w okolicach Bachmatówki w powiecie sokólskim odbyła się długo wyczekiwana symultana szachowa z 5-cio krotnym Mistrzem Polski Arcymistrzem Tomaszem Markowskim. Symultana odbyła się pod tytułem „Lasy Państwowe – mecenas szachów. Lasy pobudzają do myślenia”.

Zdjęcie grupoweCała impreza miała miejsce w malowniczo położonym miejscu na łonie natury. Wszyscy wiedzą jak ważne jest przebywanie na wolnym powietrzu, a dzięki naszym pięknym lasom i miejscom takie jak to możemy łączyć naszą pasję z obcowaniem z naturą i zdrowym trybem życia. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Lasów Państwowych, które w ramach programu „Sportowa Natura” umożliwiły nam zaproszenie Arcymistrza Tomasza Markowskiego i rozegrania z nim partii szachów.

Arcymistrz nie pozostawił wątpliwości pokonując startujących 20:0.

Szczegółowe wyniki dostępne są pod adresem:

http://chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_5237/results.html?l=pl&tb=1_&rd=1_

Impreza została zwieńczona ogniskiem integracyjnym. Dzięki takim inicjatywom sportowcy z naszego kochanego regionu mogą się spotkać i zmierzyć z najlepszymi zawodnikami w naszym pięknym zielonym kraju. #LasyPaństwowe-MecenasSzachów

Symultana – mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest to bardzo popularna forma propagowania szachów, która umożliwia rozegranie partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym. Symultana jest najczęściej rozgrywana tak, że symultanista gra wszystkie partie białym kolorem.

(KB)


Zobacz również

Skip to content