Dzieci podróżowały na skrzydłach wyobraźni

W ostatnich dniach lipca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wakacje z biblioteką”. Tym razem Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej zaprosił swoich małych gości do wspólnego podróżowania na skrzydłach wyobraźni.

Zdjęcie grupowe

Motywem przewodnim stała się historia Jerzyka, bohatera książki Rocio Bonilla pt.: ”Najwyższa na świecie wieża z książek”. Tak jak on, my także budowaliśmy naszą wspólną wysooooką wieżę z lubianych i często wypożyczanych przez dzieci publikacji. Wieża rosła wraz z wyobraźnią. W końcu udało się nam dzięki niej przywołać w progi biblioteki gościa specjalnego – Smoczycę Zenobię, która jest nie tylko przemiłym i kochającym czytanie stworem. Ona także potrafi wspaniale bawić się z dziećmi, co udowodniła tańcząc z nimi i pląsając w rytm znanych melodii. Zenobia łypała skrycie na wszystkich swoimi bystrymi oczyskami i uznała, że ma do czynienia z grzecznymi i wspaniale bawiącymi się dziećmi. Postanowiła więc nagrodzić je słodkim poczęstunkiem, gdyż zaraz musiała wracać do swej smoczej jamy. Obiecała wrócić niebawem!

Po pożegnaniu z nią, dzieci zabrały się do dalszej zabawy. Każdy mógł przygotować autorską zakładkę do ukochanej książki, pokazać swój talent w posługiwaniu się kredą na czarnej tablicy, zbudować z klocków kolejną wieżę, pochwalić się bystrością umysłu w czasie rozwiązywania łamigłówek i literackich zagadek oraz przy układaniu puzzli. Nie zabrakło chęci do czytania oraz malowania.

Pogoda nam nie dopisała, ale humory bardzo. Było radośnie i bardzo wakacyjnie. Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za ich obecność i wielką życzliwość.

(MWS) BP Oddział dla Dzieci


Zobacz również

Skip to content