Relacja z wyjazdu studyjnego do Brukseli

Pięć wyjątkowych dni przeżyła 4-osobowa grupa z Sokółki, zaproszona przez Posła Tomasza Frankowskiego na wyjazd studyjny do Brukseli. Wycieczka do Parlamentu Europejskiego była nagrodą – wyróżnieniem za udział w projekcie Europa z naszej ulicy.

Finalistki programu w Brukseli

Finalistki programu, choć znalazły się w 10 najlepszych projektów z całej Polski, nie wygrały wyjazdu do Brukseli. Ale tu spotkała je wyjątkowa niespodzianka! Poseł Tomasz Frankowski, który wziął udział w challengu na FB, znalazł się też w finałowym filmie i od początku kibicował dziewczynom, postanowił osobiście nagrodzić je za dobrze wykonane zadanie. Zaprosił finalistki na wyjazd studyjny do Brukseli.

I tak w sobotę 3 czerwca, trzy dziewczyny (Olga, Kinga i Magda) wraz z opiekunką Agnieszką wyruszyły na wyprawę. Istotnym punktem wycieczki była wizyta w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Nadzwyczaj interesująco było podczas zwiedzania Parlamantarium – multimedialnej, interaktywnej ekspozycji pokazującej m.in. historię integracji europejskiej oraz zasady pracy Parlamentu Europejskiego. O samym parlamencie oprowadził Poseł Tomasz Frankowski, który chętnie odpowiadał na pytania i dyskutował z wycieczkowiczami. Podczas wyjazdu nie zabrakło też zwiedzania belgijskich zabytków tj. flamandzka Wenecja czyli średniowieczna Brugia, gdzie czas zdaje się zatrzymał się w miejscu czy historyczne miasto Dinant, położone w pięknej okolicy, pomiędzy kamiennymi klifami a rzeką Mozą, z uroczymi miejskimi zabudowaniami, nad którymi góruje wspaniały kościół z cebulastą kopułą i XI- wieczna cytadela obronna.

Urok zabytków, smak belgijskich frytek, różnorodny tłum tubylców i turystów oraz doskonała atmosfera złożyły się na wyjątkowo pozytywne wrażenia, z jakimi sokólskie turystki wróciły do domów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Posłowi Tomaszowi Frankowskiemu za to wyróżnienie i zaproszenie. Gorąco pozdrawiamy opiekunów wyjazdu Panią Bogusię i pana Adama oraz innych asystentów Pana Posła, którzy poświęcali nam swoją uwagę i czas, a współtowarzyszom wycieczki ślemy uściski!

(AK) SOK


Zobacz również